"

Čo si dali masoví vrahovia na večeru pred popravou?

27. 02. 2012 10:30 - Našinec na to myslieť nemusí, ale v amerických väzniciach sem-tam zaznie otázka, čo si väzeň, odsúdený na trest smrti, želá na poslednú večeru.
Masový vrah Ted Bundy si pred popravou dal tradičnú poslednú večeru - steak, vajcia a toasty.
Autor: anc
 
 
 

Prevažná väčšina chce poriadne mäsité jedlo, niektorí si však vystačia s  jedinou olivou. Americký fotograf Henry Hargreaves zrekonštruoval posledné  jedlá najznámejších amerických vrahov pred popravou.

 

Lupič mormón

Mormón z Utahu Ronnie Lee Gardner († 2010) si trest smrti vyslúžil za lúpež a dvojnásobnú vraždu. Svojho posledného morského raka, steak, jablkový kolác a zmrzlinu si chcel vychutnať pri sledovaní trilógie Pán prsteňov. Ako spôsob popravy si sám vyžiadal zastrelenie popravčou čatou a štát mu vyhovel.

Posledná večera pre vraha odsúdeného na smrť, Ronnie Lee Gardner.

Ronnie Lee Gardner, vrah odsúdený na trest smrti.

 

Jediná oliva

Únosca a vrah Victor Feguer († 1963) si pred smrťou vyžiadal jedinú olivu s kôstičkou. Nešlo o žiadnu recesiu, podľa neho by bolo vtipné, ak by z neho vyrástla oliva. Popravili ho smrtiacou injekciou.

Posledná večera pre vraha odsúdeného na smrť, Victor Feguer.

Victor Feguer, vrah odsúdený na trest smrti.

 

Tradičná posledná večera

Beštiálny vrah najmenej 35 ľudí Ted Bundy († 1989) nechcel žiadne špeciálne jedlo, preto mu ponúkli tradičnú poslednú večeru – stredne prepečený steak, vajíčka, toast, džem, mlieko a džús. Krátko potom Bundy skončil v elektrickom kresle.

Posledná večera pre vraha odsúdeného na smrť, Ted Bundy.

Ted Bundy, vrah odsúdený na trest smrti.

 

Fastfood s jahodami

Posledný z partie, masový zabijak John Wayne Gacy si ako lahôdku pred popravou zvolil vyprážané krevety, vedierko kuracích stehien z KFC a pol kila čerstvých jahôd. Všetko zajedol hranolkami.

Posledná večera pre vraha odsúdeného na smrť, John Wayne Gacy.

John Wayne Gacy, vrah odsúdený na trest smrti.

Autor:  NOVÝ ČAS, bir

NAJČÍTANEJŠIE

 

KRIMISPRÁVY

 

DR. ZVIERA RADÍ

 

ANKETA

 

TECHNIKA