"

Sťahujte nový Windows 8: Aké sú najväčšie vychytávky?

01. 03. 2012 10:05 - Spoločnosť Microsoft dnes v Barcelone sprístupnila ďalšiu verziu operačného systému Windows 8 vo verzii Consumer Preview.
Nový operačný systém Windows 8 mení aj svoj vzhľad.
Autor: acs
 
 
 

Táto verzia je od teraz voľne dostupná na testovanie na stránke spoločnosti. Minulý rok v decembri predchádzala dnešnému uvedeniu uvoľnená verzia Windows 8 Developer Preview, ktorú si vývojári stiahli viac ako 3 miliónkrát.

Na uvedení nového operačného systému (OS) bolo predstavených aj niekoľko kľúčových noviniek najnovšej verzie:

  • Množstvo produktových zmien a vylepšení. Od septembrového Developer Preview, ktorého cieľom bolo poskytnúť náhľad na Windows ako vývojovú platformu, Windows 8 výrazne pokročil vo všetkých oblastiach. Dokončením tlačových funkcií, ale aj vylepšenej podpory pre klávesnicu a myš, má súčasná verzia Consumer Preview zdokonalenú výkonnosť, kvalitu a spoľahlivosť v rámci všetkých podsystémov. Spolu s novými funkciami prináša komplexnejší pohľad na schopnosti Windows 8.
  • Windows Store s novými aplikáciami. OS prináša otvorenie beta verzie Windows Store, ktoré je už dnes naplnené rôznymi novými aplikáciami v Metro štýle - od tretích strán, aj priamo od spoločnosti Microsoft. Počas platnosti verzie Consumer Preview budú tieto aplikácie dostupné na vyskúšanie bezplatne. Windows Store ponúkne možnosť osobného hodnotenia aplikácií.Systém Windows 8 zas ponúkne používateľom možnosť aplikácie použiť a replikovať nastavenia aj na viacerých počítačoch. Pre používateľa to prináša možnosť ľahko objavovať a využívať aplikácie. Pre vývojára Windows 8 to predstavuje doteraz najväčšie možnosti zo všetkých platforiem.
  • Pripojenie ku cloudu prostredníctvom Windows PC a Windows Phone 7. OS ponúka doteraz integráciu rozličného webového obsahu, ktorý používateľ považuje za dôležitý. Voliteľné dodatočné prihlásenie prostredníctvom Microsoft účtu ponúkne ďalšie benefity ako napríklad “roaming” nastavení na hosťovskom počítači, používanie cloudového úložiska, integráciu elektronickej pošty a kontaktov a ďalšie.
  • Internet Explorer 10 Platform Preview 5. Najlepšia cesta k maximalizácii webového zážitku na Windows, vedie cez použitie Internet Explorer 10. Nová verzia prehľadávača bola postavená nanovo tak, aby tak priniesla nový webový zážitok špeciálne pre zariadenia s Windows 8. Ponúka minimum prehliadača, aby webový obsah vynikol naplno. Rýchly a plynulý, Internet Explorer využíva hardvérovú akceleráciu a prináša plnú silu webu.
  • Náhľad na nové hardvérové možnosti. Na dnešnom podujatí Microsoft takisto ukázal Windows 8 bežiaci na širokom portfóliu zariadení typu x86- a ARM. Tento hardvér bude dostupný vybraným vývojárom na odskúšanie a testovanie, ako to bolo už v predstihu oznámené.
Autor:  ADAM.sk

NAJČÍTANEJŠIE

 

DR. ZVIERA RADÍ

 

ZAUJÍMAVOSTI