"
 

Nedostatok sexu môže viesť k zápalu prostaty, impotencii a neplodnosti

24. 01. 2008 13:48 - Prostata síce nie je sval, ale žľaza, ale aj tak potrebuje celý život precvičovať.
ilustračné foto
Autor: craveonline.com
 
 
 

Pokiaľ muži nemajú dostatok sexu, pri ktorom dochádza k ejakulácii a vyprázdneniu prostaty, potom u nich môže prísť často k zápalu tejto žľazy, ale tiež k vzniku nádoru. Čím viac muži sexu majú a čím viac teda ejakulujú, tým sa riziko komplikácií znižuje. Zväčšená prostata a zápal alebo prostatitída postihuje niekedy až polovicu dospelých mužov v populácii.

Zdravotné komplikácie sprevádzajú nepríjemné symptómy ako bolesti panvového dna, pálenie či bolesť pri močení a poruchy erekcie. Pri prostatitíde a rakovine sa do tela vylieva veľa prostatického špecifického antigenu PSA, ktorý je možné odhaliť krvným testom. Väčšina mužov však prichádza k lekárovi neskoro až s vážnymi problémami.

"Liečba nebakteriálneho zápalu prostaty môže zahŕňať protizápalové lieky alebo svalové relaxanty, horúce kúpele, pitie veľkého množstva vody, nácvik uvoľnenia pri močení a časté ejakulovanie. Niektorí lekári odporúčajú pacientom tiež zmeny jedálničku,“ tvrdí doktor Leroy Nyberg z amerického Marylandu, ktorý sa výskumom prostatitídy zaoberá už niekoľko rokov.

Akútny bakteriálny zápal prostaty je potom spôsobený infekciou bakteriálnou či vírusovou, niekedy sa prenesie pri pohlavnom styku. Býva sprevádzaný horúčkou, výtokom, bolesťou v podbrušku a častým, bolestivým močením. Lieči sa väčšinou antibiotikami.

Kto sa chce vyhnúť komplikáciam s prostatou, mal by pravidelne a často ejakulovať. A je jedno, či pri masturbácii či sexe s partnerkou.

 


Autor:  Famous

NAJČÍTANEJŠIE

 

DIEVČA DŇA

 

ADAM GIRL

 

PÔŽITKY