"

Spevák Paul McCartney varí bio pivo so šialeným názvom

09. 02. 2016 13:57 - Legendárny hudobník je nielen vegán, ale aj farmár, ochranca prírody a hlavne producent bio produktov. Do portfólia svojich výrobkov zaradil pred pár rokmi aj pivo.
Paul McCartney
Autor: getty images
 
 
 

bio pivo Old Stinkhorn Varí ho na svojej farme vo východnom Sussexe a pomenoval Old Stinkhorn. Čo je anglické meno pre hubu hadovku smradľavú. Tá tiež rastie na Paulovom panstve a jej plodnice pripomínajúce penis zdobia etiketu piva. Hudobník rozdáva fľaše s nápojom kamarátom ako darček. Ale v anglických obchodoch s biopotravinami je ho dostať tiež. McCartney začal pivo variť už dávnejšie. V posledných mesiacoch ale rastie záujem o jeho „ale“ – svetlé rýchlo kvasené pivo. „Je to delikátny nápoj,“ tvrdí denník The Sun.

Hadovky smradľavé rastú aj v našich lesoch, a ako druhový názov napovedá, plodnice v dospelosti silne zapáchajú. Zbierajú sa však vo fáze „vajíčka“, kedy je plodnica vajcovitého  tvaru ešte obalená tuhou bielou šupkou a pripomína hadie vajce. Huba je jedlá a veľmi lahodná. Väčšinou sa vypráža ako viedenský rezeň. Podľa niektorých zdrojov je to silné afrodiziakum. McCartney hadovky na svojej farme pestuje a zbiera na predaj. Latinský názov huby Phallus impudicus znamená doslova Penis nemravný.

hadovku smradľavú

Ochutnali by ste bio pivo Old Stinkhorn?
áno, veľmi rád
86%
nie, mám už svoju obľúbenú značku
9%
nie, pivo nepijem
5%
 

Autor:  Famous

NAJČÍTANEJŠIE

 

DR. ZVIERA RADÍ

 

ANKETA

 

SEX