"

Hurá do Žalca: Konečne pravá atrakcia pre chlapov

14. 02. 2016 06:00 - Meno slovinského mestečka Žalec znie skoro rovnako ako názov českého mesta Žatec. Podoba nie je náhodná.
Taký nápad sa nám páči :)
Autor: getty images
 
 
 

Rovnako tak je Žalec synonymom pre pestovanie chmeľu. V oblasti okolo neho sa produkuje najviac tejto suroviny v celom Slovinsku. A práve kvôli chmeľovej tradícií sa radní páni rozhodli, že tu vybudujú pivnú fontánu. Odsúhlasili projekt za 350 tisíc €, ktorý má prilákať do mesta turistov. Žalecká fontána bude tryskať niekoľko druhov piva. Za poplatok 6 € si potom návštevník bude môcť nabrať tri malé pivá (0,3 l).

Polovica nákladov na postavenie pivnej fontány pôjde z rozpočtu mesta, tú druhú zaplatia  súkromníci a verejné dary. Na prerokovaní radnice kvôli projektu ale bolo veľmi rušno. Tretina mestských poslancov bola ostro proti a požadovala použitie peňazí na renováciu vodovodného systému v okolitých dedinách. Radnica ale dvojtretinovou väčšinou projekt schválila. Slovinci pritom nepatria medzi tradičné pivné národy Európy. Priemerný Slovinec ho ročne vypije asi 80 litrov, čo ho zaraďuje na trinástu pozíciu svetového pivného rebríčka.

VIDEO: Mesto Žalec

Autor:  Famous

NAJČÍTANEJŠIE

 

DR. ZVIERA RADÍ

 

ANKETA

 

SEX