"

Novým hitom medzi supernápojmi je ...

18. 02. 2016 10:30 - Pijete kokosovú vodu? Alebo tekutý endosperm kokosových orechov, ktorý je bohatý na vitamíny, minerály a ďalšie zdraviu prospešné látky? Zastarané!
Niekde je obyčajný brezový les hotovým pokladom.
Autor: getty images
 
 
 

Najnovšie ľudia posadnutí zdravým životným štýlom a fitness maniaci dávno prelievajú svoje hrdlá brezovou vodou. Miazgou briez, ktorá sa predtým používala iba ako vonkajšie tonikum na posilnenie vlasov. Miazga sa získava zo živých stromov vo Fínsku, Lotyšku a Litve. Teda pre európske trhy. Inak najväčší zdroj brezovej vody predstavujú nekonečné ruské tundry.

V Anglicku za štvrť litra čistej miazgy zaplatia nadšenci v prepočte približne 4 €. Brezovú vodu si do posilňovní berú aj celebrity, a nedajú dopustiť na jej účinky. Hoci bežná voda z kohútika hydratuje telo rovnako úspešne, tá brezová obsahuje látky podporujúce činnosť obličiek a pečene. Pri diéte a cvičení tak môže zvýšiť čistiaci účinok, podporiť vyplavovanie toxínov z tela a podporiť aj chudnutie. Brezová voda obsahuje veľa draslíku, antioxidantov zo skupiny flavonoidov a jednoduché cukry.

brezová voda

Miazga sa získava navŕtaním stromu. Pokiaľ sa vykoná šetrne, brezu to neohrozí. Jednak sa tak odčerpá iba percento miazgy, ale diera sa rýchle zacelí. Breza je náletová a veľmi húževnatá drevina. Brezová voda tiež podporuje rast vlasov, ktoré vyhladzuje a zjemňuje.

VIDEO: Odber zo stromu (čeština, 3 min)

Autor:  Famous

NAJČÍTANEJŠIE

 

BIZNIS

 

ADAM GIRL

 

ŠPORT