"

Zabudnite na rýchle autá a diamanty. Nóbl elita nakupuje ...

03. 03. 2016 06:00 - Vyšší spoločenský status sa vyjadruje určitými symbolmi. Tie sa časom menia a podľa texaských ekonómov už dnes bohatá elita nevystavuje na obdiv autá a šperky.
Že mám peniaze? Stačí, ak o tom viem len ja.
Autor: getty images
 
 
 

Naopak, je to prejav nevkusu a ľudskej hlúposti. Elity na úrovni dnes nakupujú Fair Trade produkciu, zdravo jedia, správajú sa ekologicky a prispievajú na charitu. „Vyzývavé  vystavovanie bohatstva už dávno vyšlo z módy, je naopak vnímané ako nevhodné správanie,“ tvrdí univerzitný profesor Ryan Murphy.

Podľa neho sú prejavom vyššej spoločenskej úrovne príspevky na charitu, nákup oblečenia z druhej ruky, pár univerzitných diplomov, politicky korektný jazyk a ignorovanie televízie. Ekologicky priaznivé správanie, odmietanie umelohmotných pohárov na kávu či zbytočných obalov na potravinách, ekologické autá a výlety po blízkom okolí, to sú prejavy nóbl elity.

„Namiesto toho, aby sa snažili jeden druhého prekonať novým Bentley, rolexkami či kožuchom, moderná spoločenská smotánka sa snaží prejavovať autenticky, má správne názory na hudbu a politiku, a vždy sa uistí, že ich káva pochádza z etickej produkcie,“ uviedol k štúdií profesora Murphyho hovorca londýnskeho Inštitútu Adama Smitha.

Reakcia našej redakcie: Podľa tohto článku asi modernú spoločenskú smotánku na Slovensku nemáme :(

športiak a súkromné lietadlo

Ak to aj máš, nemusíš sa tým zbytočne chváliť.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama
Autor:  Famous

NAJČÍTANEJŠIE

 

BIZNIS

 

ADAM GIRL

 

ŠPORT