"

Budúcnosť filmov: Otvorili prvé kino s virtuálnou realitou

10. 03. 2016 10:00 - Pozeranie filmov posunuli na vyšší level: Prvé kino s virtuálnou realitou
Na hlave je potrebné mať zariadenie od samsungu.
Autor: thevrcinema.com
 
 
 

Pokiaľ chcete pozeranie filmov posunúť na iný level, je pre vás ako stvorené nové VR kino, ktoré otvorili v Amsterdame. VR kino predpokladá, že nové pobočky vzniknú aj v Londýne, Paríži, Berlíne, Madride už tento rok, informuje mashable.com.

V tomto kine sedia diváci na otáčajúcich stoličkách a film pozerajú v 360-stupňovej virtuálnej realite, konkrétne ide o zariadenie Samsung Gear VR. Okrem toho majú na ušiach výborné slúchadlá Sennheiser HD 201. Za vstupenku zaplatíte 12,50 eur, no čo vlastne uvidíte, sa dopredu nedozviete.

Takto vyzerá VR kino.

Podľa spoločnosti VentureBeat VR film trvá približne 35 minút. V ňom sa človek dozvie, ako vás dokáže virtuálna realita pohltiť. Je ešte otázne či sa takéto kiná stanú hitom. Ide ale o zvláštny pocit, keď ľudia prídu do kina a akoby tam ani neboli. Normálny film si v tomto kine nepozriete, čím sa odlišuje od ostatných, v ktorých experimentovali v VR headsetom.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Takto to vyzeralo na tohtoročnom podujatí Mobile World Congress, kde si mohli ľudia vyskúšať virtuálnu realitu skupinovo. 

Autor:  ADAM.SK

NAJČÍTANEJŠIE

 

DR. ZVIERA RADÍ

 

ZAUJÍMAVOSTI