"

Brali by ste? Mesto na Aljaške, kde bývajú všetci pod jednou strechou

29. 03. 2016 17:30 - Žije v ňom iba okolo 217 obyvateľov a dá sa na neho dostať loďou alebo horským tunelom, ktorý je v noci zatvorený.
Aljašské mestečko Whittier.
Autor: imgur.com
 
 
 

Najpodivnejšou vecou na meste Whittier je, že takmer všetci obyvatelia žijú v rovnakom bytovom komplexe, ktorý má 14. poschodí, informuje businessinsider.com.

Ide o staré vojenské kasárne, postavené v roku 1974. Okrem toho nájdete v tomto aljašskom meste aj policajnú stanicu, obchod s potravinami, ambulanciu, kaplnku a školu. Nájdete tam aj ubytovanie pre turistov, takzvané bed and breakfast. Jedna z obyvateliek tam prevádzkuje zopár izieb.

Aljašské mestečko Whittier.

Ľudia tak môžu sledovať život obyvateľov v malom mestečku a k dispozícii majú aj ďalkohľady. Okolitá príroda je skutočne okúzlujúca. Obyvateľom mesta vyhovuje, že majú všetko pod jednou strechou, napríklad aj poštu majú v dome.

Našlo sa ale zopár ľudí, ktorí sa rozhodli ísť si vlastnou cestou. Niekoľko jednotlivcov žije napríklad v karavanoch alebo obytných člnoch. Je to najmä preto, že im bytový komplex pripomínal skôr väzenie. 

Aljašské mestečko Whittier.

Aljašské mestečko Whittier.

Aljašské mestečko Whittier.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama
Autor:  ADAM.SK

NAJČÍTANEJŠIE

 

KURIOZITY

 

DR. ZVIERA RADÍ

 

TECHNIKA