"

Prvé FOTO: Nová Octavia prekoná hranice. Ponáša sa na VW Phaeton!

17. 02. 2010 16:15 - Z Octavie sa kažou novou generáciou stáva dospelá kráska. Oficiálne si na jej predstavenie počkáme až do roku 2013 na IAA.
Nová Octavia vyzerá neuveriteľne dospelo, predstaví sa v roku 2013.
Autor: auto-motor-und-sport.de
 
 
 

Škoda Octavia tretej generácie sa predstaví na IAA v roku 2013. Po dvoch predchodcoch uzrie svetlo sveta nová podoba obľúbeného vozidla z Mladej Boleslavi, ktoré sa stalo správnou kombináciou rodinného či služobného vozenia.

Nová generácia Octavie by mala stáť na podvozku modelu VW Golf VII. Čo sa týka verzií automobilu, ako sme už zvyknutí, škodovka ponúkne dve verzie – limuzína i kombi, no ani v novej generácii neprichádzajú do úvahy kupé ani kabriolet. Vývoj týchto verzií by bol podľa motoristickej stránky auto-motor-und-sport.de príliš drahý.

Nová Octavia vyzerá neuveriteľne dospelo, predstaví sa v roku 2013.

Nová Octavia bude mať oproti svojej predchodkyni oblejšie tvary a bude sa viac ponášať na kupé. Opticky bude blízka väčšiemu Superbu, no exteriérom sa očividne ponáša na najväčší model Volkswagenu, dlho nezmenený Phaeton. Veko kufra sa bude otvárať len vcelku, s možnosťou twindoor sa nepočíta. Škoda by tiež mala dostať sústavu LED svetiel pre denné svietenie, obdobnú, ako majú modely Audi.

Motorizácie nového modelu by mali zostať totožné, ako sú v terajšej ponuke. Základ budú tvoriť benzínový 1,2 TSI a dieselový 1,6 TDI, oba s výkonom 77 kilowattov. Najsilnejším motorom v Octavii bude dvojlitrový dvestokilowattový benzínový turbomotor známy z modelu VW Scirocco R.

Novinkou v najvyšších výbavách by mal byť parkovací asistent a tempomat reagujúci na prekážky a odstupy od áut jazdiacich vpredu.

Autor:  ADAM.sk

NAJČÍTANEJŠIE

 

ADAM GIRL

 

ANKETA

 

MACHO