27.2.2012 10:30 | Military

Čo si dali masoví vrahovia na večeru pred popravou?

Masový vrah Ted Bundy si pred popravou dal tradičnú poslednú večeru - steak, vajcia a toasty.
Masový vrah Ted Bundy si pred popravou dal tradičnú poslednú večeru - steak, vajcia a toasty.
Zdroj: anc
Našinec na to myslieť nemusí, ale v amerických väzniciach sem-tam zaznie otázka, čo si väzeň, odsúdený na trest smrti, želá na poslednú večeru.

Prevažná väčšina chce poriadne mäsité jedlo, niektorí si však vystačia s  jedinou olivou. Americký fotograf Henry Hargreaves zrekonštruoval posledné  jedlá najznámejších amerických vrahov pred popravou.

 

Lupič mormón

Mormón z Utahu Ronnie Lee Gardner († 2010) si trest smrti vyslúžil za lúpež a dvojnásobnú vraždu. Svojho posledného morského raka, steak, jablkový kolác a zmrzlinu si chcel vychutnať pri sledovaní trilógie Pán prsteňov. Ako spôsob popravy si sám vyžiadal zastrelenie popravčou čatou a štát mu vyhovel.

 

Jediná oliva

Únosca a vrah Victor Feguer († 1963) si pred smrťou vyžiadal jedinú olivu s kôstičkou. Nešlo o žiadnu recesiu, podľa neho by bolo vtipné, ak by z neho vyrástla oliva. Popravili ho smrtiacou injekciou.

 

Tradičná posledná večera

Beštiálny vrah najmenej 35 ľudí Ted Bundy († 1989) nechcel žiadne špeciálne jedlo, preto mu ponúkli tradičnú poslednú večeru – stredne prepečený steak, vajíčka, toast, džem, mlieko a džús. Krátko potom Bundy skončil v elektrickom kresle.

 

Fastfood s jahodami

Posledný z partie, masový zabijak John Wayne Gacy si ako lahôdku pred popravou zvolil vyprážané krevety, vedierko kuracích stehien z KFC a pol kila čerstvých jahôd. Všetko zajedol hranolkami.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie