7.9.2012 16:00 | Sex

Koľko sexuálnych partnerov je veľa, a koľko málo?

Betka, Janka, Monika, Zuzka, Viki, Tánička, Marika, Danka, Katka, Lenka, Adrika, Saša,  Mariana, Terka, Anka, Tonka, Petra, Ivana, Klárka... pri troche fantázie si moja desiata.
Betka, Janka, Monika, Zuzka, Viki, Tánička, Marika, Danka, Katka, Lenka, Adrika, Saša, Mariana, Terka, Anka, Tonka, Petra, Ivana, Klárka... pri troche fantázie si moja desiata.
Zdroj: shutterstock.com
Aký je ideálny počet sexuálnych partnerov, aby ich nebolo veľa, a ani málo? Užívatelia internetových zoznamiek v tom majú jasno. Aký je váš tip?

Toto magické číslo má hodnotu 10. Kto uvádza posteľných partnerov menej, je považovaný väčšinou za neskúseného, kto uvádza číslo vyššie, môže byť už v očiach potenciálnych náprotivkov príliš promiskuitný. Ale nič sa nedá zovšeobecňovať, a preto pre niekoho aj dvadsať môže byť málo, a pre iného je už aj päť veľa.

Z prieskumu zoznamky  SeekingArrangement.com vyplynulo, že muži aj ženy považujú číslo desať najčastejšie za ideálny počet sexuálnych partnerov. Takýto počet je totiž vnímaný ako zlatá stredná cesta, ani veľmi veľa, ani príliš málo.

50 % žien a 46 % mužov súhlasí , že desať je ideálny počet. Menej partnerov by od svojho náprotivku čakalo 36 % žien a 42 % mužov, pre 11 % žien a 10 % mužov je ideálny počet niečo medzi desiatimi až tridsiatimi sexuálnymi partnermi. Iba tri percentá mužov a žien by chceli niekoho tak promiskuitného, kto mal v živote viac ako tridsať sexuálnych partnerov.

Z prieskumu tiež vyplynulo, že dve tretiny žien vôbec netúžia  poznať počet partneriek, ktoré prešli posteľou jej nového muža. Medzi mužmi chce počet svojich predchodcov poznať iba tridsať percent

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie