22.1.2014 10:05 | Technika

O túto slovenskú nabíjačku sa bijú najväčšie firmy

USB kábel CulCharge
USB kábel CulCharge
Zdroj: culcharge.com
Dvaja mladí Slováci skúsili šťastenu a sú vo vrcholnom svete biznisu s elektronikou!

Jozef Žemla (30) z Piešťan a Viktor Reviliak (27) z Bratislavy vytvorili 6 centimetrový USB kábel, ktorý slúži nielen na prenos dát medzi mobilmi a počítačmi, ale aj ako univerzálna nabíjačka. Pred dvoma dňami sa dvojica vrátila z najväčšej výstavy spotrebnej elektroniky na svete v Las Vegas.„Záujem prejavili distribútori Z celého sveta, ako sú Amazon, Best Buy ci Walmart,“ prezradil Viktor, ktorý s Jozefom vytvoril USB kábel CulCharge.

Chceli sme vyskúšať inovatívnu formu financovania, crowdfunding. Dúfali sme, že náš nápad ľudí zaujme. Takýto pozitívny ohlas sme nečakali,“ povedal Viktor. Len v prvej objednávke predali 12 tisíc kusov produktov. Crowdfunding funguje na princípe zaujatia ľudí. Na web zverejnite projekt, na ktorý návštevníci prispievajú a v prípade dosiahnutia finančnej hranice za to dostanú produkt. Slováci tak získali vyše 65-tisíc eur.

USB nabíjací a dátový kábel autorizoval pre svoje zariadenia aj gigant Apple, čím získal status oficiálneho doplnku pre iPhony. Rodné Slovensko ich prácu ocenilo cenou Podnikateľský nápad roka 2013.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie