22.1.2014 10:05 | Technika

O túto slovenskú nabíjačku sa bijú najväčšie firmy

USB kábel CulCharge
USB kábel CulCharge
Zdroj: culcharge.com
Dvaja mladí Slováci skúsili šťastenu a sú vo vrcholnom svete biznisu s elektronikou!

Jozef Žemla (30) z Piešťan a Viktor Reviliak (27) z Bratislavy vytvorili 6 centimetrový USB kábel, ktorý slúži nielen na prenos dát medzi mobilmi a počítačmi, ale aj ako univerzálna nabíjačka. Pred dvoma dňami sa dvojica vrátila z najväčšej výstavy spotrebnej elektroniky na svete v Las Vegas.„Záujem prejavili distribútori Z celého sveta, ako sú Amazon, Best Buy ci Walmart,“ prezradil Viktor, ktorý s Jozefom vytvoril USB kábel CulCharge.

Chceli sme vyskúšať inovatívnu formu financovania, crowdfunding. Dúfali sme, že náš nápad ľudí zaujme. Takýto pozitívny ohlas sme nečakali,“ povedal Viktor. Len v prvej objednávke predali 12 tisíc kusov produktov. Crowdfunding funguje na princípe zaujatia ľudí. Na web zverejnite projekt, na ktorý návštevníci prispievajú a v prípade dosiahnutia finančnej hranice za to dostanú produkt. Slováci tak získali vyše 65-tisíc eur.

USB nabíjací a dátový kábel autorizoval pre svoje zariadenia aj gigant Apple, čím získal status oficiálneho doplnku pre iPhony. Rodné Slovensko ich prácu ocenilo cenou Podnikateľský nápad roka 2013.

Čítajte ďalej