21.1.2015 17:32 | Sex

Z Japoncov sa stáva národ asexuálov

Mamička ma dobre vystríhala, že si nemám brať chlapca s menom Hon Si Ho.
Mamička ma dobre vystríhala, že si nemám brať chlapca s menom Hon Si Ho.
Zdroj: profimedia.sk
Najnovšie analýzy dokazujú, že ročníky mladých ľudí, ktoré vstúpia do manželstva, sa hromadne vzdávajú intímneho spolunažívania.

V krajine vychádzajúceho slnka žije u vekovej skupiny do 50 rokov v manželstve bez sexu 44,6 percenta párov. A trend sa každým rokom zhoršuje. Do roku 2020 tak bude žiť bez intímnych radovánok viac ako polovica národa. Japonská federácia pre plánovanie rodiny nedávno zverejnila štatistiku prieskumu vykonaného na vzorke 1 134 obyvateľov vo veku 16 až 49 rokov. Bez sexu žije skoro polovica z nich. Za posledných desať rokov ich počet vzrástol  o 12,7 percenta.

Japonská asociácia pre výskum sexuálnej výchovy klasifikuje manželstvo ako vzťah bez sexu, keď sa páry nemilujú aspoň raz mesačne. Muži najčastejšie uvádzajú ako dôvod celibátu úplné fyzické vyčerpanie po príliš dlhom pracovnom dni (viac ako pätina), starosti a strach z intimity sú v oboch prípadoch dôvodom k celibátu u desiatich percent mužov. Sexu sa muži vyhýbajú aj kvôli koníčkom, uviedlo ich 4,5 percenta opýtaných. Ženy najčastejšie spomínajú  starosti (23,8 percenta) a únavu z práce (17,8 percenta).

Bez sexu žije najviac Japoniek vo veku 40 až 44 rokov (65,4 percenta) a Japoncov vo veku 35 až 49 rokov (38,8 percenta). Podľa spoločnosti Durex v celosvetovom priemere ľudia súložia  103 krát za rok, zatiaľ čo v Japonsku je toto číslo iba 48 krát.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie