1.7.2015 17:30 | Adam Fitness

ADAM FITNESS: Andrea Fiedlerová

Pri fotení najviac času strávila v prítomnosti vysokozdvižného vozíka :)
Pri fotení najviac času strávila v prítomnosti vysokozdvižného vozíka :)
Zdroj: Dušan Křístek
Takú energickú fitness maminu by ste museli dlho hľadať. Tak sme to urobili za vás. Mladé kočky sa od nej môžu veľa učiť, a to nielen o cvičení.

Andrea Fiedlerová

Vek: 42

Miery: 96 - 62 - 86

Váha: 56 kg

Výška:164 cm

 

Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala „Idem cvičiť, idem na sebe makať?“:
Bolo to pred 22 rokmi a dá sa povedať, že odvtedy cvičím nepretržite. Do fitka som išla so zámerom schudnúť, čo sa mi za krátku dobu podarilo. Netúžila som po svalnatom tele, ale čím dlhšie som cvičila, tým viac sa mi svaly páčili. Postupne som začala s naberaním svalovej hmoty a s formovaním tela, s ktorým som doteraz neskončila. Vždy je čo vylepšovať  :)

Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? Posledné roky sa snažím cvičiť každý deň okrem soboty posilňovací  tréning, v ktorom striedam silový tréning (ktorý je môj obľúbený)  s kondičným. Kardio mávam 3 až 4 krát do týždňa, aby som si zachovala podľa možnosti nízku hladinu tuku v tele. Pred pár mesiacmi som zaradila 2-krát do týždňa jógu, na ktorej precvičujem úplne iné svaly ako pri posilňovacom  tréningu. Je to aj výborné  strečingové cvičenie na stuhnuté svaly a nabíjač energie.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale napriek tomu ho musíš / mala by si ho robiť?
Lýtka, to je aj vidno. Tým, že lýtka mám geneticky tenké, musím ich cvičiť viac.

VIDEO: Kto povedal, že sa musia fitnessky fotiť iba v posilňovni?

S fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať? Stravu mám za tie roky celkom dobre zvládnutú. Všetko, čo jem, mi vyhovuje a mám to rada, len porcie by mohli byť väčšie. Veľmi rada totiž jem veľké množstvá , ale keď si chcem udržať formu, musím dodržiavať menšie dávky jedál. Samozrejme, občas si pochutím na zmrzline alebo na pizze, to sú také moje obľúbené jedlá – pravdaže len pod trénerovým dohľadom :)

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál... Malý, svalnatý a veselý – taký je môj partner a tréner, ktorý ma vedie od úplného začiatku.

Za ten čas čo aktívne cvičíš a chodievaš na súťaže, určite už máš doma na poličke nejakú trofej. Ktorú doteraz považuješ za najhodnotnejšiu? Cvičila som 20 rokov bez súťažných ambícii. Prvú súťaž som absolvovala až v roku 2012, boli to Majstrovstvá Slovenska – kategória fitness figure. Nepripravovala som sa však na túto súťaž. Pripravovala som sa na fotenie do rodinného albumu, len také fotky pre seba. Táto moja príprava trvala 4 mesiace a  forma mi nakoniec vyšla tak dobre, že som rozhodla skúsiť najbližšiu súťaž. Boli to spomínané M-SR, kde som hneď získal 1. miesto. Bol to pre mňa veľký pozitívny šok a super zážitok.

Každý športovec má svoju vysnívanú métu. Tá tvoja je?
Chcela by som byť  zdravá, aby som mohla ešte dlho cvičiť, učiť a viesť aj ďalších ľudí k tomuto životnému štýlu.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí necvičia?
Mali by to určite skúsiť! Je krásne vidieť, ako telo pozitívne reaguje na šport (cvičenie), či už po  zdravotnej stránke alebo estetickými zmenami.Za sprístupnenie priestorov na fotenie ďakujemeČítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie