1.8.2015 17:30 | Adam Fitness

ADAM FITNESS: Martina Struhačková

Tento pohľad si s radosťou vychutnali z pláže desiatky mužov.
Tento pohľad si s radosťou vychutnali z pláže desiatky mužov.
Zdroj: Dušan Křístek
Cvičiť začala v štrnástich rokoch, a vtedy ju určite nenapadlo, že jej to kompletne zmení celý život. Dnes chce k tomuto životnému štýlu inšpirovať aj ďalšie ženy.

Martina Struhačková

Vek: 40 rokov

Miery: 99 - 59 - 89

Váha: 54 kg

Výška: 164 cm

 

Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala „Idem cvičiť, idem na sebe makať?“ Impulz cvičiť nastal asi v 14-tich rokoch, keď som začala riešiť svoju postavu. Celý život som videla cvičiť s činkami svojho ocina, preto to bolo to najprirodzenejšie, čo som mohla robiť napriek tomu, že v tom čase ženy ešte veľmi necvičili. Vo fitku som neskôr robila a spoznala som tam aj svojho manžela. Cvičila som vlastne stále, s výnimkou dvoch tehotenstiev, počas ktorých som pribrala vždy takmer 30 kíl. Dnes to ľutujem a odporúčam všetkým ženám, pokiaľ sú zdravé aby určite cvičili (samozrejme pod dohľadom skúseného trénera) a nemuseli potom riešiť takú pohromu ako ja :) V roku 2007 som sa prihlásila do súťaže v transformácii postavy a konečne som dosiahla to, po čom som celé roky túžila. Súťaž som vyhrala a zmenilo to celý môj život. O pár rokov neskôr som začala robiť trénerku a keď otvárali kategóriu bikini fitness, tak som bola oslovená  repr. trénerom či to neskúsim... a už som bola v tom kolotoči z ktorého je ťažké vystúpiť:)

Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? Závisí od toho, či som v príprave na súťaž alebo nie. Keď sa pripravujem na súťaž, cvičím 6 krát v týždni, hodinka tréning plus 20 minút intervalové kardio. Mimo súťažnej sezóny kardio vynechávam a cvičím 4-5 krát do týždňa.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale napriek tomu ho musíš / mala by si ho robiť? Nemám rada ťažké drepy... a práve tie by som potrebovala robiť čo najťažšie :)

VIDEO: V lete predsa nebudeme trčať v posilke


S fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať? Čo sa stravy týka, tak pre mňa je to ten najťažší článok vo fitness, ale keď už som v príprave, tak som na seba prísna. Teším sa ale na tzv. žravé dni, ktoré zaraďujem tak 1-2 krát do mesiaca, a vtedy sa to dá zvládnuť. Samozrejme som nervóznejšia ako zvyčajne a moje okolie tvrdí, že sa menej usmievam, keď držím diétu... ale to patrí k tomu :)

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál... Asi preto, že takmer celý môj doterajší život sa pohybujem okolo fitka, kde sa pohybuje veľa svalnatých chlapov, je pre mňa prirodzené, že práve takí sa mi páčia. Ale nemusí to byť vyrysovaný kulturista,  dôležite je, že športuje... čokoľvek :) Môj muž bol pre mňa vždy stelesnením mužského ideálu. Čo sa týka vnútornej krasy, tá je myslím oveľa dôležitejšia. Muž by mal byť citlivý a silný zároveň, so zmyslom pre humor a pre rodinu. Myslím, že takého mám doma :)

 

Za ten čas čo aktívne cvičíš a chodievaš na súťaže, určite už máš doma na poličke nejakú trofej. Ktorú doteraz považuješ za najhodnotnejšiu? Čo sa týka trofejí, tak všetky sú pre mňa rovnako cenné. Ale asi najcennejšie je minuloročné piate miesto z ME v bikini fitness masters a tohtoročné 2. miesto z MS v bikini fitness masters.

Každý športovec má svoju vysnívanú métu. Tá tvoja je? Vzhľadom k veku som sa rozhodla, že aj kategóriu masters prenechám mladším a priebojnejším :) Chcem sa venovať svojim klientkam, vychovať nove "bikinky" a pomáhať ženám meniť nielen svoje postavy, ale aj celé životy, tak ako fitness zmenil život k lepšiemu mne :)

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí necvičia?  Aspoň to skúste. Ak vás to nechytí, nevadí. Nájdete si iný druh pohybu, ktorý budete robiť s radosťou a to je najdôležitejšie. Robiť všetko s láskou, a vtedy budete mať výsledky a budete šťastní :)

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie