1.11.2015 17:30 | Adam Fitness

ADAM FITNESS: Petra Sivá

Ja nepotrebujem zlatú retiazku, mne stačí poriadna hrubá reťaz.
Ja nepotrebujem zlatú retiazku, mne stačí poriadna hrubá reťaz.
Zdroj: Dušan Křístek
Moderné fitko sme tentoraz vymenili aj za klasickú kováčsku dielňu. Fotky a video vás presvedčia, že tu tiež dokonale vynikne vypracované ženské telo.    

Petra Sivá


Vek: 27 rokov

Miery: 95 – 65 – 95 cm

Váha: 60 kg

Výška: 167 cm

 

Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala „Idem cvičiť, idem na sebe makať?“: Rekreačne som športovala od malička. Mamina ma brávala zo sebou na aerobik už ako dieťa. S myšlienkou makať kvôli súťaži prišiel môj kamarát na jar 2013, ktorý chcel ísť so mnou súťažiť ako pár ,,Do formy s Muscle and Fitness“. Pre veľký počet záujemcov ho vyradili, keďže to rok predtým vyhral, a ostala som ako jednotlivec. Nečakane som tú súťaž vyhrala. Vtedy sa zrodila myšlienka, že chcem byť bodyfitnesska. So slovami "veď do ďalšej jari (prvej súťaže) času dosť" som sa opäť vykŕmila. No dosť času veru nebolo, a tak som pritvrdila, a 1,5 mesiaca pred súťažou som skončila v nemocnici s ochrnutou nohou - rabdomyolýzou. Tak som nasledujúci rok bola nútená makať na tom, aby som sa dokázala postaviť, chodiť, behať, minimalizovala krívanie... Keď už sa to ako tak ustálilo, pracujem na tom, aby som si splnila konečne ten svoj sen :)

Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? Silový tréning mám 4-krát do týždňa. Delím ho na: nohy, hrudník + biceps, chrbát + triceps, ramená. Po tréningu nejaké to kardio. Plus rekreačne 2-krát do týždňa chodím interpretovať box :). V lete korčuľovať. Keď chcem urýchliť spaľovanie tukov, cvičím dvojfázovo. Ráno kardio, večer silový tréning.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale napriek tomu ho musíš / mala by si ho robiť? Všetky cviky mám rada, ale nemám rada kardio, no potrebujem ho veľmi veľa, lebo tuk nazbieraný zo všetkých tých požitkov z jedla nezmizne len tak. Treba to vytrpieť. Aspoň si potom viac premyslím, čo zjem.


VIDEO: Tá keď niečo začne robiť, tak aj iskry lietajú.S fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať? Samozrejme sladkosti, aj keď mám mať obmedzený prísun rýchlych cukrov občas podľahnem. Na koláče a zákusky si ma získa asi každý. A zo slaných jedál je to tatarák, ale k nemu si už dávam pre lepšie svedomie iba jednu hrianku. Je to zaujímavé, jesť ho lyžicou a občas zajesť kúskom suchej hrianky :).

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál... Jednoducho mi musí padnúť do oka :). Najviac záleží na tom, ako sa bude ku mne správať a tolerovať mi čas, ktorý venujem sebe, cvičeniu a vareniu si. Vôbec nemusí byť super športovec, lebo so športovcami mi to nevyšlo, asi veľa mudrovali do toho môjho cvičenia :). Ale zase nemôže byť tenší než ja, lebo potom sa cítim trápne, a nemal by byť ani tučný a musí byť hlavne psychicky odolný. Jednoducho musí byť vyrobený pre mňa, aby to so mnou zvládol :).

Za ten čas čo aktívne cvičíš, určite už máš doma na poličke nejakú trofej... Jedinú trofej na poličke mám tú zo súťaže "Do formy z Muscle and Fitness". No za najhodnotnejšiu pre mňa považujem vytrvalosť, že napriek všetkému čo mi prišlo do cesty si stále idem za svojim cieľom, a každý deň svoje nároky zvyšujem. Všetko sa deje pre niečo. Keď som si dávala vytetovať vetu: ,,Vytrvalosť je najsilnejšia zbraň.“ som ešte netušila, čo sa mi stane, a že naozaj bude. No možno práve to ma drží, keď to už mám napísane na vlastnej koži :). Asi mi tú myšlienku vnukol nejaký anjel strážny :).

 

Za sprístupnenie priestorov na fotenie ďakujeme

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie