1.12.2015 17:30 | Adam Fitness

ADAM FITNESS: Vanessa Hrubovčáková

Mňa ako strunu chlapec naťahovať veru nebudeš.
Mňa ako strunu chlapec naťahovať veru nebudeš.
Zdroj: Dušan Křístek
Pri cvičení je dôležité aj správne dýchanie. Ale pokiaľ by ste v posilňovni tlačili železo vedľa Vanessy, tak len ostanete pri nej sedieť so zastaveným dychom.

Vanessa Hrubovčáková

       

Vek: 18 rokov

Miery: 87 - 64 - 89 cm

Váha: mimo súťažnej sezóny 52-53 kg, v súťažnej sezóne 47 kg

Výška: 160 cm

Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala „Idem cvičiť, idem na sebe makať?“: Pohyb a šport poznám už od malička. Vyskúšala som si rôzne tanečné krúžky (írske tance, ľudové tance, hip hop, scénické) taktiež som hrala 4 roky tenis a behávala som za školu. Nič z toho mi neprirástlo k srdcu ako cvičenie. K tomu ma priviedla moja mama, ktorá cvičí už zopár rokov. Zaobstarala mi trénera. Na internete som sledovala súťaže bikini fitness. Veľmi sa mi to páčilo a chcela som to skúsiť aj ja. Tréner mi povedal, že mám potenciál. Tak som to vyskúšala, a neľutujem to. Fitness ma naučil naozaj veľa. Zodpovednosť, pevnú vôľu, disciplínu a hlavne dobrú a zdravú životosprávu.

Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? Ak som v objemovke cvičím 3+1, teda tri dni po sebe trénujem a štvrtý mám voľno. Cvičím s ťažšími váhami a menej opakovaní, v súťažnej príprave je to presný opak. V rysovacej fáze cvičím 6x týždenne + kardio.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale napriek tomu ho musíš / mala by si ho robiť? Zatiaľ mi nerobí problém žiaden cvik. Avšak keď som v diéte, mám menej energie, a vtedy sa mi ťažko cvičia nohy, hlavne drepy.

 VIDEO: Ešte o nej budeme počuťS fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať? No jasné, tiež som len človek, nie som žiaden stroj. Mám rada dobré jedlo a milujem sladkosti. Ak som v príprave, dodržiavam všetko ako mám. Ale keď som "offseason", doprajem si. Samozrejme všetko s mierou.

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál... Nemám presný mužský ideál, avšak zaujme ma muž, ktorý je charizmatický, športovo nadaný, inteligentný a má v sebe nejaké čaro alebo iskru.

 

Za ten čas čo aktívne cvičíš a chodievaš na súťaže, určite už máš doma na poličke nejakú trofej. Ktorú doteraz považuješ za najhodnotnejšiu? Každá pre mňa znamená veľa a každú si vážim, lebo ak na to pozriem o pár rokov, spomeniem si na krásne ale aj ťažké spomienky a časy. Každý pohár, každá medaila má svoj príbeh :-). Ale úplne najviac si cením medailu za 3. miesto  Majstrovstiev Európy v roku 2015.

Každý športovec má svoju vysnívanú métu. Tá tvoja je? Na jar 2016 sa nominovať na Majstrovstvá Európy a dosiahnuť ďalšie medailové umiestnenie.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí necvičia? Buďte sami sebou, neporovnávajte sa s ostatnými, každý sme iný. Každý sme inak výnimočný. Ak sa vám niečo na vašom tele nepáči, pracujte na tom, choďte si zacvičiť, urobte niečo pre seba. A výsledky sa dostavia.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie