1.1.2016 17:30 | Adam Fitness

ADAM FITNESS: Monika Rosenbergerová

Chlap by sa mal o svoje telo starať tiež.
Chlap by sa mal o svoje telo starať tiež.
Zdroj: Dušan Křístek
Rok 2016 načíname s fitness profilom horúcim ako láva v podobe úžasnej Moniky. Pre nás je už teraz inšpiráciou a múzou na pravidelné trápenie sa v posilňovni.

Monika Rosenbergerová


Vek: 37 rokov

Miery:  95 - 60 - 90 cm

Váha: súťažná 48 kg, mimo súťažná 53 kg

Výška: 163 cm

 

Prečo a kedy nastal ten hlavný impulz, že si si povedala „Idem cvičiť, idem na sebe makať?“: Impulz kedy začnem na sebe makať nastal už na strednej škole, pretože som vždy mala chuť športovať. Asi to mám v sebe. Vždy ma to ťahalo do fitka. Mám rada šport a časom som zistila, že tento druh športu mi najviac vyhovuje. Pevnejšie a svalnatejšie telo mi pripadalo vždy viac sexy. Súťažne som sa začala pripravovať štyri roky dozadu na jeseň 2012 kedy ma nahovoril tréner na bikiny fitness. Páčila sa mi táto kategória pretože pôsobí viac ženskejšie.

Ako vyzerá tvoj týždenný tréningový plán? Môj tréningový plán je rôzny. Záleží od toho, či sa pripravujem práve na súťaž alebo sa len udržiavam. Pokiaľ som v príprave - trénujem 4 dni a deň voľno. Záleží od toho, akú mám formu a podľa toho buď pridávam ráno kardio a večer mám tréning, alebo dám kardio po tréningu. Napr: 1.deň mám tréning nôh, 2. deň napr. chrbát  + biceps + brucho, 3. deň prsia + triceps +  brucho,  a 4. deň ramená + brucho  a niekedy pridám zadok. Po čase cviky obmieňam, aby si svaly nezvykli na rovnaké cviky a záťaže.

Je nejaký cvik, ktorý nemáš rada, ale napriek tomu ho musíš / mala by si ho robiť? Cvik ktorý nemám vyslovene rada nie je.

VIDEO: Pohľad pre bohov teraz aj pre smrteľníkov

S fitness ide ruka v ruke aj úprava stravy. Máš v tomto smere nejaký hriech, ktorého sa nevieš vzdať? Čo sa týka stravy a hriechu no... neviem odolať sladkému, ale to sa už tiež dá. Sú rôzne fitness zdravé recepty, ktorými sa viem zachrániť. Ale všetko je to zvyk, takže sa snažím jesť menej sladkého a telo si potom zvykne. Mám rada tvaroh, oriešky, med, ovocie, takže je to tá zdravá alternatíva čo ma zachráni :-).

Určite sa nielen pri cvičení okolo teba pohybuje veľa chlapov. Prezraď taký ten svoj mužský ideál... Môj mužský ideál? No, keďže sa mi páčia svaly a tiež sa snažím o seba starať, tak chlap by sa mal o svoje telo starať tiež. Pôsobí  to mužnejšie a hlavne príťažlivejšie pre mňa.

Za ten čas čo aktívne cvičíš a chodievaš na súťaže, určite už máš doma na poličke nejakú trofej. Ktorú doteraz považuješ za najhodnotnejšiu? Za štyri roky mám nejaké úspechy, a najviac si cením zlatú medailu z roku 2014 z Majstrovstiev Európy a teraz zlato z Majstrovstiev Slovenska už v mojej kategórii masters. Nedávno som sa vrátila z Majstrovstiev Sveta v El Salvádore, kde som skončila šiesta v kategórii Bikini fitness masters. Tých trofejí mám doma ešte viac z rôznych Slovenských súťaží. Napríklad  3. miesto Olympia Amateur Praha 2012, 1.miesto Majstrovstvá Európy 2013 a 1. miesto Majstrovstvá Slovenska v kategórii masters 2015.

Každý športovec má svoju vysnívanú métu. Tá tvoja je? Veľmi by ma potešilo raz vyhrať Majstrovstvá sveta. Je to ešte taký môj sen, ale samozrejme umiestniť sa v top 6-ke na MS je tiež dosť veľký úspech, keďže som na prípravu nemala až tak veľa času. Teším sa aj tomu.

Čo by si odkázala ľuďom, ktorí necvičia?  Je to ich telo, každý nech s ním naloží ako chce. Ale ak sa oň staráte s láskou a darujete mu pravidelný pohyb pri ktorom sa vám uvoľňuje endorfín (hormón šťastia), tak vám to telo vráti, a nemyslím tým len to, že budete lepšie vyzerať, ale sa aj lepšie cítiť a hlavne budete zdravší.


Za sprístupnenie priestorov na fotenie ďakujeme

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie