29.12.2015 10:40 | Macho

Najnudnejšie konverzačné témy, ktorými zabijete celú párty

Ešte hodinu toto počúvať, tak idem rovno do blázinca.
Ešte hodinu toto počúvať, tak idem rovno do blázinca.
Zdroj: getty images
Sviatočné obdobie s príchodom nového roka je plné rodinných stretnutí a osláv, počas ktorých súčasťou bude okrem jedla a alkoholu aj nezáväzná konverzácia.

Ale nie každý rozhovor je nutne zábavný či poučný, ale nech je aspoň znesiteľný. Aby ste sa vyhli nástrahám konverzačných pascí, pripravil spravodajský server News.com.au malý prehľad tém, ktorým by ste sa mali vyhnúť. A pokiaľ sa dostanete do pazúrov milovníka monológov, ktorý do niektorej z nich zabŕdne, rýchlo siahnite po mobile, a s ospravedlnením radšej predstierajte dôležitý telefonát.


Cvičebný plán
Je jedno, či ste práve prekonali magickú hranicu XY kľukov - brušákov - kilometrov, alebo sa dokázali prepliesť do obzvlášť rafinovanej polohy v joge. Existuje prakticky stopercentná istota, že váš cvičebný režim popisovaný do najmenších podrobností nikoho nebude zaujímať. Pokúste sa teda obmedziť na konštatovanie: "Hej, makám," alebo "zen, brácho". Úplne to postačí.

Vy
Pokiaľ sa čo i len na chvíľu pristihnete, ako hovoríte: "To mi pripomína, ako som vtedy...," tak pravdepodobne prednášate a nekonverzujete. Vyskúšajte svoj slovník obohatiť tu a tam nejakou tou otázkou, a pozor - počkajte si na odpoveď a naozaj ju počúvajte. Zistíte, že vás budú mať ostatní oveľa radšej.

Počítanie kalórii
Áno, vďaka, uvedomujem si, že táto pizza má viac kalórií ako bežné denné jedlo, ale aj tak sa ju chystám zjesť. Takže ma prosím nechajte na pokoji a bežte si vzdychať nad svojim diétnym šalátom.

Chudnutie
Ste úžasní, či ste schudli 10 gramov alebo 10 kilo - alebo vôbec nie. Radujte sa, veseľte sa, ale hlavne zahoďte váhy nielen z domu, ale hlavne zo svojej hlavy. Zbytočne kazia náladu.

Sny
Určite bol ten váš sen ako živý - desivý - divný, ale my sme tam neboli a nie, nedokážeme si tak celkom predstaviť, ako sa váš dom premenil na rieku u a vy ste jedli nejaké čierne guľôčky. Siahnite po snári, rozlúštite čo to malo vlastne znamenať, a potom sa spolu môžeme porozprávať o tom, čo vám behá v hlave.

Detské historky
Hodil by sa nejaký systém (podporený platformou v sociálnych sieťach), ktorý by rozdeľoval historky o deťoch na tie, ktoré stojí za to šíriť, a tie, ktoré pripadajú vtipné iba rodičom dieťaťa. Do prvej kategórie by mohlo patriť to dievčatko, čo v snahe uraziť kričala: "Ty veľká rozprávková princezná!" Do kategórie druhej by bez milosti mali putovať všetky detské prerieknutia pripomínajúce vulgarizmy.

Opilecké historky
Aj tie by mali prechádzať prísnou autocenzúrou. Takže pokiaľ sa nejedná o niečo úplne výnimočné alebo bizarné, tak si ich radšej nechajte pre seba.

Tehotná medzi netehotnými
Vznik nového života je úžasná vec a každá "tehuľka" má úplné právo užívať si radosti s tým spojené a sťažovať sa na problémy. Pokiaľ ale prekročí istú hranicu, kedy si všetky netehotné okolo nej začnú pripadať prázdne, zbytočné a nedocenené, potom niečo nie je v poriadku.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie