2.1.2016 06:00 | Macho

Belmondo: Nikdy to nechcel urobiť, ale ...

Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
Zdroj: getty images
Francúzsky herec Jean-Paul Belmondo nakrútil s pomocou svojho syna Paula dokumentárny film o svojej úspešnej filmovej kariére.

Snímka Belmondo par Belmondo (Belmondo Belmondom) je postavený na rozhovoroch otca a syna na miestach, kde umelec nakrúcal niektoré svoje najslávnejšie filmy.

Belmondo sa vracia po dlhšej dobe na verejnosť "zostarnutý, zmenený, ale stále usmievavý a bystrý," uviedol týždenník Le Point. Herec podľa neho stále pomaly prekonáva dopady mozgovej mŕtvice, ktorá ho postihla v roku 2001. Fanúšikovia ho ale teraz uvidia nielen  v dokumente, ale aj v živom výstupe v televízii pred premiérou snímky začiatkom januára 2016.
"O svojom živote som nikdy žiadny dokument robiť nechcel. Urobil som to, pretože ide o syna. Urobili sme to ako rozhovor. S nikým iným by to nešlo. Len on to mohol urobiť," vysvetlil Belmondo. Povedal že pri nakrúcaní mal zvlášť pekné pocity v Brazílii, kde kedysi filmoval snímku Muž z Ria. Pri nakrúcaní dokumentu sa stretol aj s niektorými bývalými kolegami a kolegyňami, napríklad Ursulou Andressovou.

VIDEO: Upútavka na Belmondo Belmondom


Na otázku, v čom by si ho ľudia mali brať za vzor, odpovedal, že v pracovitosti. "Otec mi vravieval: chlapče pracuj, pracuj, pracuj! A ja som pracoval. Hral som desať rokov v divadle. Nebolo to ľahké. Ľudia si myslia, že úspech prišiel iba tak. Nie, veľa som pracoval," zdôraznil slávny divadelný a filmový herec.

Belmondo v máji 2011 obdržal na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes Zlatú palmu za celoživotné dielo. Hoci už dlhší čas zápasí so zdravotnými problémami, vtedy prišiel s pomocou paličky pre ocenenie osobne "Milujeme ťa, Babel!" volali na neho fanúšikovia jeho najznámejšou prezývkou. V roku 2016 sa podľa francúzskeho filmového webu Allocine Belmondo objaví v komédii Bandits manchots.

VIDEO: Zviera (celý film, J.P. Belmondo, čeština, 1:36 hod)

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie