4.1.2016 13:53 | Technika

Prečo dieťa plače? S touto aplikáciou to jednoducho zistíte

Pomocou aplikácie zistíte, prečo dieťa plače.
Pomocou aplikácie zistíte, prečo dieťa plače.
Zdroj: prinscreen youtube.com
Výskumný tím z Taiwanu vytvoril aplikáciu, ktorá dokáže rozoznať, prečo bábätko plače. 

Väčšina rodičov, ktorí majú prvé bábätko sa usilujú uhádnuť, čo je dôvodom plaču ich dieťaťa. Aplikácia dokáže dekódovať plač a povie vám presne čo, sa deje. Názov má Infant Cries Translator, informuje dailymail.co.uk.

Vedci z Taiwanu vytvorili databázu, ktorá obsahuje približne 200-tisíc nahrávok detského plaču. Zbierali ich dva roky, no oplatilo sa. Zistili, že sú len veľmi malé rozdiely v akustike plaču.

Pomocou aplikácie nahráte 15 sekúnd plaču. Na telefóne ihneď uvidíte, či je dieťa unavené, hladné, bolí ho bruško alebo má mokrú plienku. Užívatelia tvrdia, že analýza je presná až na 92 percent.

Výskumníci sú presvedčení, že používať by sa mohla do šiesteho mesiaca života dieťaťa. Po tomto období sa už presnosť analýzy znižuje, pretože dieťa je ovplyvňované vonkajším prostredím. Aplikácia sa aktualizuje a rodičia si môžu vytvoriť vlastné nastavenia.

Aplikácia sa dá stiahnuť na iOS aj Android, jej cena je 2,99 dolárov (2,73 eur). Ak si aplikáciu stiahnete, musíte vyplniť dátum a štátnu príslušnosť dieťaťa. Keď začne dieťa plakať, stlačíte nahrávanie a zvuk sa uloží do Cloud Drive. Potom už rodičia získajú informáciu, prečo ich dieťa plače. 

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie