7.1.2016 10:10 | Macho

V Moskve predávajú pánsky parfum "inšpirovaný Putinom"

Leaders Number One
Leaders Number One
Zdroj: fragrantica.com
V luxusnom moskovskom obchodnom dome GUM  je v predaji nová pánska vôňa, o ktorej jej tvorca tvrdí, že ho inšpiroval sám ruský prezident.

Parfum nesie názov, ktorý síce neznie veľmi rusky, ale aj tak má byť hneď jasné o koho sa jedná: Leaders Number One. Čierna fľaštička ozdobená Putinovým profilom sa podľa miestnych médií predáva za 6500 rubľov (cca 80 €), teda výrazne drahšie, ako napríklad výrobky značiek Dior či Dolce Gabbana.

V "príťažlivej a prirodzenej vôni", ako charakterizuje svoje dielo bieloruský tvorca Vladislav Rekunov, sa dajú podľa recenzentov rozoznať tóny citrusov, bergamotu, čiernej ríbezle či jedľových šišiek. Spolu to ale vonia "trochu lacno", ako sa sťažujú niektorí predavači. Ale podľa televízie Rossija 24 ide o "exkluzívnu ponuku", ktorá je obmedzená: fľaštičky s Putinovou vôní majú byť k dispozícii iba do 20. januára. Parfum doplnil sortiment výrobkov opierajúcich sa o popularitu ruského prezidenta, ktorá dosahuje bezmála hviezdne výšiny po pripojení Krymu k Rusku a po zapojení ruských lietadiel do bojov v Sýrii.

Ešte pred Novým rokom zákazníci rozobrali celý náklad kalendára s Putinovými citátmi a fotografiami. Predtým zase išli na dračku kolekcie tričiek s jeho portrétom. Pred pár rokmi naopak pozdvihnutie v obchodoch vyvolala "Putinova tráva": nejednalo sa ale o nič iné, ako o balíčky trávnatých semienok s jeho vyobrazením nakoľko Rusku "zabezpečil" MS vo futbale. Podobne Putin v minulosti "pomáhal" predávať aj vodku.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie