7.1.2016 13:55 | Technika

Inteligentná novinka: Takto si budeme merať teplotu v roku 2016

Takto vyzerá inteligentný teplomer.
Takto vyzerá inteligentný teplomer.
Zdroj: prinscreen youtube.com/The Verge
Withing Thermo je nový teplomer, ktorý predstavili na CES 2016 v Las Vegas. 

Zariadenie je veľmi elegantné a jednoducho sa používa. Takzvaný inteligentný teplomer má 16 infračervených senzorov, ktoré vykonajú štyritisíc meraní, aby dokázali zmerať teplotu čo najpresnejšie. Stačí si ho priložiť k spánku na hlave a zmeria vám teplotu za dve sekundy s dokonalou presnosťou, informuje theverge.com.

Teplota tela sa vám potom zobrazí na LED displeji, alebo si ju môžete pozrieť pomocou aplikácie, ktorú si stiahnete do mobilu. Telefón spárujete s mobilom jednoducho cez Bluetooth alebo WiFi. Keď meranie skončí, teplomer mierne zavibruje. Do aplikácie sa vám uložia aj predošlé merania, aby ste mali prehľad. Uviesť tam môžete aj lieky a ich dávkovanie, ktoré ste počas merania mali v sebe.

V aplikácii si môžete vytvoriť viac profilov, aby ste si mohli uložiť teploty aj napríklad vašich detí. Na trh by sa mal dostať ešte tento rok, no nepôjde o lacnú záležitosť. Jeho cena bude 100 dolárov (92,74 eur). K použitiu teplomera potrebujete aj dve batérie typu AAA. Vydržať by mal až dva roky.

Spoločnosť Withings má na svojom konte už viaceré užitočné produkty. Vytvorili inteligentné hodinky, ktoré vám merajú prejdené kroky ako aj spálené kalórie. Okrem toho majú aj inteligentnú váhu, ktorá dokáže zmerať aj tep.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie