22.1.2016 14:04 | Military

Hlupáci roka: Zdrogovaní pašeráci sa omylom udali

To je nevymyslíš, to je Amerika.
To je nevymyslíš, to je Amerika.
Zdroj: getty images
Dvojica mladých Američanov prevážajúcich cez USA plný kufor marihuany sa nedopatrením udala polícii, pretože sa domnievali, že sú obkľúčení agentmi v civile.

Ukázalo sa však, že policajti nemali o ich akcii ani tušenie a k peknému úlovku im pomohla prevážaná droga. Kvôli THC v krvi totiž mladíkov zachvátila paranoja, následkom čoho sa všetci ľudia v okolí ich auta sa "zmenili" na policajtov. Preto podľa serveru EastIdahoNews.com zavolali na tiesňovú linku s úmyslom sa vzdať.

"No, my sme tí dvaja hlupáci, čo sa práve nechali chytiť, keď sme sa snažili previezť trochu matrošu cez vašu hranicu," započul prekvapený operátor na policajnej linke 911. Keď sa niekoľkokrát opýtal o čo volajúcemu ide, postupne pochopil, že v meste Rexburg v štáte Idaho čaká v aute dvojica mužov, ktorá si myslí, že je sledovaná tímom neuniformovaných policajtov. Poslal preto na miesto policajné auto, pri ktorého príjazde mladíci stáli s rukami nad hlavou a vedľa auta mali vyložený prepravný box na psa. V ňom polícia našla vyše deväť kilogramov marihuany v malých balíčkoch.

Snažili sa ju previezť z Las Vegas do svojho bydliska vo viac ako 1300 km vzdialeného mesta Bozeman v Montane, ale pochopili, že proti "policajnej presile" nemajú šancu. Keď obom mužom vo veku 22 a 23 rokov urobili v laboratóriu krvnú skúšku, tak sa zistilo, že reprezentatívnu vzorku nákladu už otestovali.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie