26.1.2016 15:00 | Macho

Spoznajte polohy na zdravý spánok a erotické sny

Muži nechrápu, muži len hlasnejšie pradú zo sna.
Muži nechrápu, muži len hlasnejšie pradú zo sna.
Zdroj: getty images
Poloha počas spánku môže nielen veľa vypovedať o povahe človeka, ale dokonca rozhoduje o tom, či sa spáčovi bude snívať niečo strašidelné či erotické.

Podľa odborníkov sa pri spánku na bruchu ľuďom zdajú vzrušujúce sny. A to ako tie sexuálne, tak aj dobrodružné. Poloha, pri ktorej človek leží ako by skákal voľným pádom z lietadla, je vhodná aj na zažívanie po ťažkom jedle. Lenže táto poloha má aj protiklady, zaťažuje krčnú chrbticu. Aby človek mohol voľne dýchať, musí mať hlavu poriadne vytočenú. A to môže robiť problémy osobám trpiacim bolesťami krčnej chrbtice.

Na ľavom boku by potom mali spať jedinci, ktorí trpia pálením záhy Lenže človek v tejto polohe trochu utláča srdce, má to negatívny vplyv na tlak krvi. A zatiaľ sa nevie prečo, ale aj na sny. Ľudia spiaci na ľavom boku majú mnohonásobne častejšie nočné mory a hororové sny. Naopak spánok na pravom boku je výhodnejší pre srdce aj sny. Osoby trpiace vysokým krvným tlakom by mali spať na pravom boku. Má to tú výhodu, že sa v tom prípade človeku zdajú aj príjemnejšie sny.

Na chrbte s roztiahnutými nohami a rukami ako v relaxačnej polohe pri jóge by mali spať všetci s bolesťami chrbta a podobnými problémami. Ale zabudnúť  na ňu musia jedinci obézni a jedinci s povoleným nosohltanom. V polohe na chrbte totiž ľudia skoro vždy chrápu, bohužiaľ často aj tí štíhlejší. „Výhodná je potom poloha plodu, kedy je človek na boku skrútený do klbka. Táto poloha poskytuje chrbtici pružnosť a pôsobí upokojujúcim  spôsobom na nervy. Je výhodná v strese a nepriaznivých životných situáciach,“ tvrdí profesor Chris Idzikowski zo Spojeného kráľovstva.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie