1.2.2016 10:10 | Technika

Aké príspevky najviac nenávidíme na Facebooku?

Ty trubka, kto je každý deň zvedavý na tvoj šalátik?
Ty trubka, kto je každý deň zvedavý na tvoj šalátik?
Zdroj: getty images
Spoločnosť Rantic vykonala prieskum medzi 10 tisícami užívateľov Facebooku, aby odhalila, čo ľuďom sledujúcich túto sociálnu sieť najviac lezie na nervy.

A zvíťazila táto pätka: nadávanie na politiku, fotky detí, výlevy osobných problémov, autoportréty (selfie fotky) a fotky jedál. „Zo všetkých piatich kategórií boli tými najneznesiteľnejšími príspevkami tie, ktoré sa týkajú osobných problémov. Statusy sťažujúce sa na veci, ktoré sa v živote človeka nepodarili, od problémov vo vzťahoch po problémy v práci, sú nenávidené 62 percentami mužov a 67 percentami žien“ tvrdia autori štúdie zo spoločnosti Rantic.com.

Sledovaním fotiek milovaných osôb či sexy náprotivkoch strávia muži 5 až 10 minút za mesiac, ženy asi 10 až 15 minút. Šesťdesiatpäť percent mužov tvrdí, že 6 až 8 z desiatich priateľov na Facebooku sú skutoční priatelia. Päťdesiatdeväť percent žien ale tvrdí, že medzi priateľmi na Facebooku považuje za skutočných priateľov iba 4 až 6 z desiatich. Muži pritom tvrdia, že by dokázali vydržať bez tejto sociálnej siete dva až tri mesiace, ženy asi iba mesiac až dva.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie