1.2.2016 10:10 | Technika

Aké príspevky najviac nenávidíme na Facebooku?

nervák za notebookom
Spoločnosť Rantic vykonala prieskum medzi 10 tisícami užívateľov Facebooku, aby odhalila, čo ľuďom sledujúcich túto sociálnu sieť najviac lezie na nervy.

A zvíťazila táto pätka: nadávanie na politiku, fotky detí, výlevy osobných problémov, autoportréty (selfie fotky) a fotky jedál. „Zo všetkých piatich kategórií boli tými najneznesiteľnejšími príspevkami tie, ktoré sa týkajú osobných problémov. Statusy sťažujúce sa na veci, ktoré sa v živote človeka nepodarili, od problémov vo vzťahoch po problémy v práci, sú nenávidené 62 percentami mužov a 67 percentami žien“ tvrdia autori štúdie zo spoločnosti Rantic.com.

Sledovaním fotiek milovaných osôb či sexy náprotivkoch strávia muži 5 až 10 minút za mesiac, ženy asi 10 až 15 minút. Šesťdesiatpäť percent mužov tvrdí, že 6 až 8 z desiatich priateľov na Facebooku sú skutoční priatelia. Päťdesiatdeväť percent žien ale tvrdí, že medzi priateľmi na Facebooku považuje za skutočných priateľov iba 4 až 6 z desiatich. Muži pritom tvrdia, že by dokázali vydržať bez tejto sociálnej siete dva až tri mesiace, ženy asi iba mesiac až dva.

Čítajte ďalej