6.2.2016 06:00 | Macho

Pozor na problémy s erekciu, poukazuje na problémy s ...

Aký penis, také zdravie.
Aký penis, také zdravie.
Zdroj: getty images
Mužský penis je veľmi dôležitý orgán. Nielen preto, že predstavuje symbol  mužnosti, ale najmä preto, že je najlepším a najrýchlejším indikátorom zdravia mužov.

Keď sa totiž dostavia poruchy erekcie, je to väčšinou spoľahlivý ukazovateľ slabého zdravia srdca a ciev. A muži majúci problémy s erekciou už pred 40. rokom života umierajú aj  podstatne skôr. Impotencia je veľmi citlivá téma, ktorá vyvoláva rozpaky a pocity menejcennosti. Aj preto muži často o tomto probléme neradi hovoria a dlho ho taja aj pred lekármi. To má ale ďalekosiahle nepriaznivé dôsledky na ich zdravie a schopnosť dosahovať stoporenie.

Pritom penis a jeho kondícia sú ukazovateľom zdravia jeho majiteľa. Čím lepšie penis funguje, tým je muž zdravší a aj dlhšie žije. Pritom problémy s dosiahnutím erekcie má celá pätina mužov už pred štyridsiatkou. Vyššie riziko porúch erekcie hrozí fajčiarom, cukrovkárom, obéznym mužom, mužom s vysokým tlakom a vysokou hladinou tukov v krvi. Muži majúci poruchu erekcie majú aj častejšie infarkt a mŕtvicu.

:gallery:true:true:true

Rýchlotest kontroly erekcie ...

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie