8.2.2016 14:00 | Zaujímavosti

Arabom ostanú oči pre plač, najvyšší mrakodrap bude v Tokiu

Vizualizácia komplexu Next Tokyo.
Vizualizácia komplexu Next Tokyo.
Zdroj: architecturaldigest.com
Ak dubajský šejk teraz zúri, že sa Saudská Arábia snaží prekonať jeho mrakodrap Burj Khalifa, tak teraz obe arabské krajiny asi prasknú od hnevu.

Zatiaľ čo budova v Rijáde mala dubajský mrakodrap prekonať len o 200 metrov, v Tokiu vyrastie veža až dvojnásobne vysoká! Next Tokyo má mať výšku 1673 metrov. Zatiaľ čo zatiaľ najvyššia budova sveta Burj Khalifa má 828 metrov.

VIDEO: Pohľad z Burj KhalifaNext Tokyo bude štvrťou z umelých ostrovov v tvare šesťuholníkov – včelích buniek. Budú tvoriť bariéru pred prívalovými vlnami z oceánu a vytvoria ochranu pre celú metropolu. Celý komplex má byť domovom pre pol milióna obyvateľov. Dopravu bude riešiť vysokorýchlostný Hyperloop systém. Next Tokyo má byť dokončené v roku 2045, a veža v jeho centre sa prezýva Sky Mile Tower, pretože na výšku má rovnú míľu. Pojať má celú desatinu všetkých obyvateľov novej štvrte. Výťahy budú bez káblov a budú sa môcť pohybovať vertikálne i horizontálne .Projekt bude maximálne ekologický a sebestačný. Využívať bude riasy, veterné turbíny, solárne panely a kinetickú energiu.

VIDEO: Aký bude Next Tokyo?

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie