9.2.2016 13:57 | Zaujímavosti

Spevák Paul McCartney varí bio pivo so šialeným názvom

Paul McCartney
Paul McCartney
Zdroj: getty images
Legendárny hudobník je nielen vegán, ale aj farmár, ochranca prírody a hlavne producent bio produktov. Do portfólia svojich výrobkov zaradil pred pár rokmi aj pivo.

Varí ho na svojej farme vo východnom Sussexe a pomenoval Old Stinkhorn. Čo je anglické meno pre hubu hadovku smradľavú. Tá tiež rastie na Paulovom panstve a jej plodnice pripomínajúce penis zdobia etiketu piva. Hudobník rozdáva fľaše s nápojom kamarátom ako darček. Ale v anglických obchodoch s biopotravinami je ho dostať tiež. McCartney začal pivo variť už dávnejšie. V posledných mesiacoch ale rastie záujem o jeho „ale“ – svetlé rýchlo kvasené pivo. „Je to delikátny nápoj,“ tvrdí denník The Sun.

Hadovky smradľavé rastú aj v našich lesoch, a ako druhový názov napovedá, plodnice v dospelosti silne zapáchajú. Zbierajú sa však vo fáze „vajíčka“, kedy je plodnica vajcovitého  tvaru ešte obalená tuhou bielou šupkou a pripomína hadie vajce. Huba je jedlá a veľmi lahodná. Väčšinou sa vypráža ako viedenský rezeň. Podľa niektorých zdrojov je to silné afrodiziakum. McCartney hadovky na svojej farme pestuje a zbiera na predaj. Latinský názov huby Phallus impudicus znamená doslova Penis nemravný.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie