1.3.2016 10:20 | Macho

Ženy po nich šalejú, pritom asi ani samé netušia prečo

Nejaký problém?
Nejaký problém?
Zdroj: getty images
Majú vysoký stupeň narcizmu, vykazujú psychopatické správanie a k okoliu sú ľstiví a úskoční. Pre ženy sú však neodolateľní. Prečo?

Údajne kvôli evolúcií. Títo muži totiž majú väčšinou veľmi atraktívne fyzické rysy, ktoré ženy silne sexuálne priťahujú. Nedá sa povedať, že by priamo milovali temnú dušu týchto mužov, ale túžia po mentálne silnom jedincovi s veľkým sebavedomím a fyzickou krásou. Sú to znaky dobrých génov a pevného zdravia, ktoré môžu odovzdať deťom.

Vedci z Liverpoolu preukázali, že keď žena túži po dieťati, je sexuálne najviac priťahovaná práve temnými mužmi, ktorí majú často psychopatické rysy. Navzdory rozumu víťazia  primitívne pudy, ktoré zdieľame s ostatnými zvieratami. Vo výskume s viac ako dvetisíc ženami sa hodnotila atraktivita mužov na obrázku. Najpríťažlivejší boli potom jedinci, ktorí  mali znaky temnej triády – narcizmus, psychopatické správanie a machiavelizmus.

Títo jedinci sa správajú agresívne, tvária sa zamračene, sú nečestní a ľstiví, ale sú aj svalnatí a dominantní. Ženy, ktoré si vyberajú čisto narcistických mužov, majú v priemere viac detí. Narcizmus u mužov je pravdepodobne vedľajším prejavom plodnosti. S muži s psychopatickou poruchou majú priemerne veľa detí, a s mužmi s machiavelistickej poruchou majú menej potomkov ako je priemer.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie