3.3.2016 10:15 | Zaujímavosti

Briti vyrobili pivo aj pre fitnessákov: Málo kalórii a veľa pôžitku

Pivo vhodné na objemovku aj rysovačku :)
Pivo vhodné na objemovku aj rysovačku :)
Zdroj: Famous
Milovníci fitness životného štýlu a pekáča buchiet na bruchu sa už nemusia vyhýbať ani pivu.  Teda aspoň nie tomu značky Barbell Brew.

Obsahuje totiž presne toľko bielkovín ako chudý hovädzí steak. A má aj nižší obsah kalórií, takže sa po ňom netvoria nežiaduce tuky - teda pivné pupky. Pivo je skutočne určené milovníkom posilňovania a fitness životného štýlu, ktorí si ale nechcú sem tam odoprieť jedno orosené. Barbell Brew zo Spojeného kráľovstva obsahuje o tretinu menej kalórií, o 85  percent menej sacharidov a rovnaké množstvo bielkovín ako veľký hovädzí steak. Stále však ležiak v sebe ukrýva 3,6 percenta alkoholu, ktorému sa niektorí fitness maniaci úplne  vyhýbajú.

„Zdravo žiť môže byť veľmi náročné, hlavne keď si radi dáte s priateľmi drink. Ale naša nová proteínová alternatíva znamená, že si môže pivo dopriať každý bez výčitiek. Nikdy predtým nemohol nikto tvrdiť, že vypiť pekáč piva vám pomôže k pekáču buchiet na bruchu, ale nám sa to podarilo,“ uviedol Darren Beale zo spoločnosti Muscle Food v rozhovore pre denník The Sun.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie