9.3.2016 14:00 | Zaujímavosti

Hudobník Stanley Clarke si dal v Bratislave rande po 30. rokoch

Americký hudobník to rozbalil v Bratislave.
Americký hudobník to rozbalil v Bratislave.
Zdroj: IVAN KOVÁČ
Basgitarista Stanley Clarke opäť rozohnil fanúšikov v Bratislave. 

Veľká postava svetového (nielen) jazzu, americký basgitarista a kontrabasista Stanley Clarke sa po vyše tridsiatich rokoch vrátil do Bratislavy so sólovým projektom a opäť zdvihol divákov zo sedadiel a vyslúžil si dlhotrvajúci potlesk.

Jeho vystúpenie malo aj silný nostalgický záver, dal si tu totiž hudobné rande po troch dekádach. Koncert sa konal v rámci cyklu City Sounds of Bratislava. Šesdestiaštyriročný hudobník sa obklopil mladou zostavou, iba 16-ročným talentovaným Gruzíncom Beka Gochiashvilim na klavíri, Cameronom Gravesom zo Spojených štátov taktiež na klávesoch a za bicie si sadol Kanaďan Michael Mitchell.

Na koncerte odprezentovali najmä posledný album The Stanley Clarke Band: UP. Clarke začal s divákmi pracovať okamžite, svoju hudobnú charizmu prekladal občasnými vtipnými bonmotmi, napríklad keď pri predstavovaní kapely seba nazval ako Louisa Armstronga. Svojmu poslednému albumu dal prívlastok najrytmickejší, čo dokonale dokazoval počas celého koncertu.

Pred vyše tridsiatimi rokmi si v rámci jazzových dní v Bratislave na jednom pódiu strihol jam session s vtedy mladučkým Jurajom Griglákom, ktorý mu na pondelňajšom koncerte predpripravil publikum so svojou kapelou. V rámci prídavku Stanelyho Clarka sa na pódium dostal opäť a ich jam session sa po rokoch zopakovala znovu. Večer plný energie teda dostal ešte príjemnú nostalgickú bodku.

VIDEO: Pozrite si zostrih z tohtoročného bratislavského koncertu.

VIDEO: Koncert v Bratislave v roku 1985.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie