11.3.2016 08:00 | Technika

Očakávané smartfóny prichádzajú na Slovensko

Vylepšením prešla aj odolnosť. Použité sklo na zadnej a prednej strane je už tradične Gorilla Glass 4.
Vylepšením prešla aj odolnosť. Použité sklo na zadnej a prednej strane je už tradične Gorilla Glass 4.
Zdroj: samsung
Sklo, kov, elegantný dizajn, nadpriemerný výkon, vynikajúci fotoaparát, odolnosť voči vode a prachu, rýchle bezdrôtové nabíjanie, použitie microSD karty.

To všetko sa skrýva v najnovších vlajkových lodiach Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7, ktoré sú od 11. marca na Slovensku.

Len dva týždne ubehli od ich predstavenia svetu v plnej barcelonskej paráde, ktorú si nenechal ujsť ani zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg a už sú na Slovensku. Dvojičky Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7. Osvedčený dizajn je zjemnený a poskytuje výraznejšie krivky najmä na zadnej strane, vďaka čomu sa oba smartfóny držia ešte príjemnejšie a lepšie. Po oboch stranách zakrivený edge ponúka vylepšenie v podobe zdvojeného menu na ľavej alebo pravej strane, čím ešte viac využijete jeho zakrivenie. Neoceniteľným doplnkom je nová funkcia displeja s názvom Always-On, ktorá neustále ukazuje základné informácie ako čas, dátum a zmeškané hovory.

Vylepšením prešla aj odolnosť. Použité sklo na zadnej a prednej strane je už tradične Gorilla Glass 4. Novinkou je odolnosť voči vode a prachu so stupňom ochrany IP68, čo im umožňuje vykúpať sa vo vode v hĺbke až 1,5 metra počas 30 minút a to bez použitia akejkoľvek krytky na slúchadlovom jacku či mini USB konektore. Takže už žiadne obavy, že vás v lete hodia nečakane do bazéna.  

Vývojom prešiel aj fotoaparát, ktorému stačí rozlíšenie 12 Mpx so snímačom Dual Pixel Sensor. Vďaka revolučnej technológii Dual Pixel, má fotoaparát vyššiu rýchlosť uzávierky a presnejšie automatické zaostrovanie. Zároveň je schopný zachytiť viac svetla, takže je vhodný aj na fotenie či natáčanie pri intímnom osvetlení a zábery budete mať ostré a bez rozmazania. Aby vám nedošiel dych v podobe plnej pamäte, môžete si ju rozšíriť o ďalších 200 GB prostredníctvom micro SD karty.

Čo je asi najväčšou chuťovkou pre pánov a pár vybraných dám, je hranie hier. Vďaka chladeniu tekutinou aj hry náročné na grafický výkon bežia vždy plynule a s výrazne menším oneskorením a vybíjaním batérie. Zároveň sa smartfóny neprehrievajú a vy sa sústredíte len na skóre. Prostredníctvom nového doplnku Game Launcher si môžete manažovať nastavenia hier, aby ste šetrili spotrebu batérie, či obmedzili notifikácie počas hrania. V spojení s okuliarmi pre virtuálnu realitu Gear VR si obe sedmičky môžete vychutnať naozaj naplno.

A keďže všetci riešime výdrž batérie, zvýšila sa jej kapacita – u S7 na 3000 mAh a v prípade S7 edge až na 3600 mAh. Zároveň sa znížila celková spotreba, takže vydržia na jedno nabitie oveľa dlhšie. A keď sa vám predsa vybijú, nabijete ich v priebehu 90, resp. 100 minút. Súčasne sa zrýchlilo aj bezdrôtové nabíjanie, s ktorým nemusíte riešiť pomotané káble.

Ak vám nestačil opis noviniek, viac toho nájdete na www.samsung.sk.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie