10.3.2016 14:00 | Zaujímavosti

Otec túžil po iPhone: Reagoval na divný inzerát, teraz sedí v base

Muž veľmi túžil po iPhone.
Muž veľmi túžil po iPhone.
Zdroj: getty images
Je až neuveriteľné, čo všetko ľudia dokážu spraviť len preto, aby si niečo pekné kúpili. 

Mladý otecko (19), ktorý pochádza z Číny reagoval na inzerát, ktorý našiel na internete. Rozhodol sa predať iba 18-dňovú dcérku, aby si za to kúpil iPhone a motorku, informuje dailymail.co.uk. Bizarný inzerát sa objavil na čínskej sociálnej sieti a muž v ňom hľadal dieťa pre svoju sestru.

Mladík samozrejme neváhal a rýchlo na neho reagoval. K uzavretiu dohody došlo už pred rokom v čínskej provincii Fuijan, no až teraz muž vie, aký trest ho neminie. Od sudcu dostal 3 roky väzenie.

Za predaj dcérky mal muž dostať okolo 3200 eur. Matka o žiadnom takomto predaji nič nevedela. Keď to zistila, rozhodla sa, že opustí mesto. Polícia ju ale našla a zatkla. Keď ich začali vypočúvať, obaja rodičia priznali, že nemali tušenie o tom, že by robili niečo ilegálne.

„Sama som adoptovaná a veľa ľudí v mojom rodnom meste predáva svoje deti,“ povedala matka policajtom. Ak rodičia nemajú dostatok financií na výchovu dieťaťa, je to podľa ženy ideálne riešenie. Doprajú mu v podstate lepšie detstvo.

Sudca sa pri rozsudku pozeral na to, že pochádzajú z nižšej sociálnej vsrstvy a sú v ťažkej životnej situácii. Matka dostala podmienečný trest 2,5 roka, nakoľko sa stará o svojich chorých rodičov a vychováva mladšieho brata. 

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie