10.3.2016 15:55 | Macho

Jarný energy koktail: Toto vás zaručene preberie!

Ak máte po tridsiatke, sezónne úbytky nie sú to jediné, čo vám bráni užívať si život naplno.
Ak máte po tridsiatke, sezónne úbytky nie sú to jediné, čo vám bráni užívať si život naplno.
Zdroj: iStock
Nepochybujeme, že v prvých jarných týždňoch by ste sa cítili komfortnejšie v hojdacej sieti so šumom oceána v pozadí než na kancelárskej stoličke v priestore, kde sú vašou jedinou zvukovou kulisou požiadavky od šéfa.

Najvyšší čas doplniť poloprázdne energetické zásoby, páni!
Jarná únava nie je len alibistické ospravedlnenie lenivosti, ide o dôsledok celého súboru vzájomne prepojených vonkajších a vnútorných zmien. Dni sa predlžujú, počet aktivít narastá a s tým súvisí aj vyšší energetický výdaj. Po zime ostáva pod ryskou hladina dopamínu – hormónu motivácie, aj serotonínu – hormónu šťastia, čo stačí na to, aby sa vám na tvári usadil konštantne letargický výraz. Aby sa vašimi najlepšími priateľmi až do leta nestali gauč a diaľkové ovládanie, začnite so stratégiou zobúdzania sa zo zimného spánku ešte dnes. Namiesto budíka poslúži toto:

Voda, veľa vody!
Štatistiky naznačujú, že potrebu optimálneho pitného režimu stále väčšina z nás podceňuje, no pozor, napiť sa až vtedy, keď ste smädný, znamená napiť sa neskoro. Smäd je totiž už príznakom akútnej dehydratácie organizmu. Zabúdate piť? Kráčajte s dobou a stiahnite si do mobilu aplikáciu, ktorá vám bude priebežne pripomínať, že je práve čas na pohár vody.

Vitamíny
Počúvajte telo, keď si priamo úmerne so stúpajúcimi teplotami vonku pýta ľahšie jedlá a stratené vitamíny, hlavne céčko a béčko. Po mesiacoch absencie čerstvého ovocia a zeleniny doplňte zameškané a postarajte sa, aby aspoň tretina vášho denného jedálneho lístka pozostávala z nich. Nešetrite ani s rybami, orechmi, strukovinami a celozrnným pečivom.

Čerstvý vzduch
Na jar, keď už pobyt na čerstvom vzduchu pocitovo nepripomína Sibír, by bola škoda tráviť hodiny v posilňovni a sledovať modrú oblohu spoza okna. Spojte príjemné s prospešným a vytiahnite priateľku na prechádzku do prírody. Už štvrťhodina na slnku denne pomôže vyriešiť deficit vitamínu D a polhodina ľahkej aeróbnej aktivity, napríklad rýchlejšej chôdze, zaktivizuje mdlý metabolizmus.

Prírodný koktail pre silných mužov
Ak máte po tridsiatke, sezónne úbytky nie sú to jediné, čo vám bráni užívať si život naplno. Približne v tom čase nastáva v mužskom tele pozvoľný pokles testosterónu a ak s tým nič neurobíte, môžete sa len prizerať, ako vám kariérne šance a krásne ženy preberú akčnejší rovesníci. Chcete od života viac, ako byť odstavený na vedľajšej koľaji? Podporte tvorbu testosterónu s pomocou prírodných zdrojov. Výživový doplnok ProMan PLUS obsahuje dvanásť starostlivo zdokumentovaných prírodných zložiek a v kombinácii s vyváženou stravou a dostatkom pohybu vás znova dostane tam, kam patríte – na vrchol. Výťažok z horčíka, ženšenu, zinku a celej škály ďalších prospešných látok prispeje k nárastu energie, žiadostivosti a výkonnosti. Už jedna kapsula denne vám pomôže skórovať na poli biznisu aj lásky.

Vzorku ProMan PLUS teraz môžete získať zadarmo. Objednajte si ju z pohodlia domova na stránke www.promanplus.sk.


Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie