11.3.2016 06:00 | Macho

Akí muži a ženy najčastejšie zarábajú viac?

Vďaka vám gény.
Vďaka vám gény.
Zdroj: getty images
Na veľkosti skutočne záleží. A to aj v prípade, keď sa hovorí o postave a výške mzdy. Bude to znieť nespravodlivo, ale je to tak.

Podľa britských vedcov pripadá na každých 8 centimetrov výšky postavy u muža o päť percent vyšší plat. A u žien to platí pri hmotnosti. Každých 6 kilogramov váhy navyše stojí ženu päť až desať percent z výšky platu. „Muži, ktorí majú gény pre nadpriemernú výšku, a ženy, ktoré majú gény pre štíhlu postavu, zarábajú podstatne viac bez ohľadu na to, z akého prostredia pochádzajú,“ tvrdia vedci z britskej univerzity v meste Exeter, ktorí vykonali  analýzu na počte stodvadsať tisíc osôb.

„Toto je najlepší dostupný dôkaz naznačujúci, že výška a hmotnosť postavy môžu priamo ovplyvniť príjmy a socioekonomické faktory v živote,“ potvrdil profesor Tim Frayling. Nie je jasné, prečo sú na tom vysokí muži a štíhle ženy lepšie, ale pravdepodobne v tom hrá dôležitú úlohu sebavedomie. Tieto osoby mávajú vyššie sebavedomie a lepší úsudok o sebe. Ale aj okolie vníma vysokých mužov a štíhle ženy ako kompetentnejších, dominantnejších a úspešnejších.

:gallery:true:true:trueNo povedz, kde je tu spravodlivosť?

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie