16.3.2016 10:20 | Macho

Nepodceňujte biely jogurt: Takto nám pomáha!

Chutí a ešte je aj zdravý.
Chutí a ešte je aj zdravý.
Zdroj: getty images
Každodenná konzumácia bieleho jogurtu môže prispievať nielen k zdraviu čriev, ale pomáha udržať zdravé aj naše srdce a cievy.

Osoby, ktoré si doprajú biely jogurt aspoň päťkrát týždenne, sú ohrozené zvýšeným krvným tlakom o pätinu menej ako tí, ktorí si dajú za tento čas maximálne jeho jednu porciu. Ešte silnejší účinok má potom kombinácia bieleho jogurtu a čerstvého ovocia a orechov. Nie však ovocných jogurtov, ktoré sú plné potravinárskych prídavkov, škrobov, cukrov a farbív. Ich konzumácia nemá priaznivý vplyv na srdce a cievy.

„Žiadna potravina nie je zázračná, ale pridanie bieleho jogurtu k zdravej strave môže pomôcť obmedziť dlhodobé riziko vysokého krvného tlaku… je to najväčšia štúdia svojho druhu doteraz, ktorá hodnotí vzťah medzi hypertenziou a konzumáciou jogurtu,“ tvrdí americký doktor Justin Buendia. Iné výskumy z minulosti preukázali, že zdravé baktérie mliečneho kvasenia obmedzujú vstrebávanie nezdravého cholesterolu do krvi. A práve zvýšená hladina tohto cholesterolu súvisí s upchávaním ciev, vyšším krvným tlakom a ďalšími problémami obehovej sústavy.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie