27.3.2016 06:00 | Technika

Niečo tu nie je v poriadku: Mobil vs. živý partner

Možno tento ilustračný obrázok pôsobí zábavne, ale realita je oveľa smutnejšia.
Možno tento ilustračný obrázok pôsobí zábavne, ale realita je oveľa smutnejšia.
Zdroj: getty images
Jeden výrobca inteligentných telefónov v základnom nastavení na úvodnej obrazovke po zapnutí prístroja tvrdí, že majiteľ práve v ruke drží „Spoločníka pre život“.

Mohol by to rovno prepísať na „Partnera pre život“. Väčšina užívateľov totiž komunikuje so svojim mobilom oveľa častejšie ako so svojim partnerom.  A dve tretiny užívateľov smartfónov priznávajú, že keď sú bez svojho prístroja, cítia sa stratení, nešťastní, v strese a úzkostní, aj keď je po ich boku partner. Teda ten životný z mäsa a kostí.

:gallery:true:true:true

Potom to presne takto vo vzťahu dopadne.

Až 58 percent ľudí by bez svojho telefónu nevydržalo celý deň, zatiaľ čo nehovoriť na svojho partnera celý deň bez problémov vydrží 72 percent dospelých zadaných osôb. Vyše polovica (presne 53 percent) ľudí ráno najskôr komunikuje s mobilom, až potom s partnerom. Zarážajúce je, že až 42 percent mobilných závislákov sa pokojne vzdá oslavy narodenín pred stratou mobilu. „Náš prieskum dokazuje, ako sa telefóny stali neoddeliteľnou súčasťou našej kultúry,“ uviedol Dan King z britskej finančnej spoločnosti Nationwide Building Society, ktorá kvôli tomuto prieskumu  vyspovedala dvetisíc dospelých.

:gallery:true:true:true

Chalani, neprepína vám už trochu?

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie