30.1.2017 10:15 | Zaujímavosti

Káva môže byť aj bez vedľajších účinkov. Stačí pridať ...

Kávičkári teraz zažívajú duševný orgazmus.
Kávičkári teraz zažívajú duševný orgazmus.
Zdroj: getty images
Fínska spoločnosť Four Sigmatic prišla na trh s novým typom kávy. Nápoj z pražených zŕn kávovníku obsahuje aj jednu atypickú prísadu.

Tou sú sušené a mleté huby, ktoré majú zneutralizovať negatívne účinky samotnej kávy a obohacovať ju o ďalšie zdraviu prospešné látky. Káva obsahuje predovšetkým huby ľudového liečiteľstva - ryšavec šikmý a trsovnicu lupeňovitú. „Niektorým ľuďom sa veľmi nepáči predstava, že pijú kávu s hubami, ale dúfam, že časom to bude oveľa rozšírenejší nápoj,“ uviedol majiteľ spoločnosti Tero Isokauppila v rozhovore pre Food Republic. Už niekoľko rokov sa zaoberá propagáciou liečivých húb. Spojiť ich s kávou ho napadlo až vo chvíli, keď zistil, že môžu odbúrať niektoré negatívne účinky kávy.

Liečivé huby podporujú funkciu mozgu a zvyšujú produktivitu bez vedľajších účinkov, ktoré pri pití kávy niektorí ľudia zažívajú,“ tvrdí Isokauppila. V nápoji je trsovnica - drevokazná huba dubov, ktorá rastie aj u nás a je jedlá. Podporuje funkcie mozgu a znižuje hladinu krvného cukru. Ďalším druhom je ryšavec - drevokazná huba briez, ktorá je súčasťou ruského ľudového liečiteľstva a tam je známa ako čaga. Používa sa pre posilnenie imunity a pre vysoký obsah antioxidantov. Navyše vyrovnáva kyslosť kávy svojim zásaditým pH, takže tým sa káva stáva menej dráždivá pre žalúdok.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie