10.2.2017 16:00 | Sex

Mladí to teraz robia presne naopak, ale logiku to má

Kasting na budúcu pani domácu dopadol na výbornú.
Kasting na budúcu pani domácu dopadol na výbornú.
Zdroj: getty images
Západná kultúra sa za posledných päťdesiat rokov výrazne zmenila. Rodičia dnešnej vekovej skupiny 18 až 35 rokov najprv spolu dlho chodili, pokým sa s partnerom vyspali.

A sex pred svadbou nebol samozrejmosťou. Lenže súčasná generácia mladých dospelých to robí presne naopak. Hneď na prvom rande skočia do postele. Vyspia sa s niekoľkými ľuďmi, a až potom s niektorým z nich začnú chodiť. Na základe sexuálnej príťažlivosti a súladu.

Skoro polovica (48 percent) "mileniálov" sa najskôr s niekým vyspí, pokým s ním začne chodiť. A 57 percent ľudí z tejto vekovej skupiny sa cíti osamelo. Väčšina používa na zoznamovanie aplikácie v mobile, ktoré podporujú promiskuitu. U mužov je pritom skvelý sex trikrát častejším dôvodom sa zamilovať a začať so ženou budovať vzťah. A dvakrát častejšie si pomocou sexu hľadajú dlhodobý vzťah. Paradoxne ľudia do 35 rokov cítia povinnosť vstúpiť do manželstva o 177 percent väčšiu, akú cítili ich rodičia a prarodičia v ich veku. Polovica mladej generácie vníma ako zmysel života rodinu a deti, polovica chce vyhovieť želaniu rodičov, že budú mať partnera a potomkov. „Nesúložia iba kvôli sexu ako takému. Robia to preto, aby spoznali druhého, aby zistili, či s ním chcú tráviť čas a venovať mu svoju energiu,“ tvrdí doktorka Helen Fisherová, spoluautorka výskumu.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie