10.2.2017 16:00 | Sex

Mladí to teraz robia presne naopak, ale logiku to má

štvorka
Západná kultúra sa za posledných päťdesiat rokov výrazne zmenila. Rodičia dnešnej vekovej skupiny 18 až 35 rokov najprv spolu dlho chodili, pokým sa s partnerom vyspali.

A sex pred svadbou nebol samozrejmosťou. Lenže súčasná generácia mladých dospelých to robí presne naopak. Hneď na prvom rande skočia do postele. Vyspia sa s niekoľkými ľuďmi, a až potom s niektorým z nich začnú chodiť. Na základe sexuálnej príťažlivosti a súladu.

Skoro polovica (48 percent) "mileniálov" sa najskôr s niekým vyspí, pokým s ním začne chodiť. A 57 percent ľudí z tejto vekovej skupiny sa cíti osamelo. Väčšina používa na zoznamovanie aplikácie v mobile, ktoré podporujú promiskuitu. U mužov je pritom skvelý sex trikrát častejším dôvodom sa zamilovať a začať so ženou budovať vzťah. A dvakrát častejšie si pomocou sexu hľadajú dlhodobý vzťah. Paradoxne ľudia do 35 rokov cítia povinnosť vstúpiť do manželstva o 177 percent väčšiu, akú cítili ich rodičia a prarodičia v ich veku. Polovica mladej generácie vníma ako zmysel života rodinu a deti, polovica chce vyhovieť želaniu rodičov, že budú mať partnera a potomkov. „Nesúložia iba kvôli sexu ako takému. Robia to preto, aby spoznali druhého, aby zistili, či s ním chcú tráviť čas a venovať mu svoju energiu,“ tvrdí doktorka Helen Fisherová, spoluautorka výskumu.

Čítajte ďalej