15.2.2017 10:20 | Zaujímavosti

Najčistejšia voda: Kvôli jej cene si ju vychutná len málokto

A mamuty ju pili zadarmo.
A mamuty ju pili zadarmo.
Zdroj: Famous
Voda by podľa mnohých ľudí mala byť zadarmo pre všetkých. Ale napriek tomu sa za tú balenú platí v obchodoch nemálo peňazí.

To je však nič v porovnaní s vodou, ktorú začali predávať v londýnskom obchodnom dome Harrods. Exkluzívna sedmička tam stojí šialených 80 libier (cca 95 €). Prečo taká vysoká cena? Je to totiž voda získaná z nórskych ľadovcov. Ako taká je v najvyššej čistote a žiadny iný prameň na svete ju nemôže prekonať.

Voda Svalbarði je podľa výrobcu najčistejšou vodou na svete. Ťažia ju z arktických ľadovcoch za polárnym kruhom v nórskom Svalbarðu. Počas jednej expedície sa vyrobí iba 13 000 fliaš s objemom 750 mililitrov, a kvôli čistote a nákladom na dovoz stojí tak veľa. Expedíciu za vodou uskutočňujú iba dvakrát do roka. „S výnimočne ľahkým pocitom v ústach je Svalbarði unikátna pre svoj terroir*, dokonale sa snúbi s najjemnejšími pokrmami,“ tvrdí majiteľ firmy Jamal Qureshi.

* Terroir [teroá] - je súhrnný vplyv hlavne prírodných podmienok konkrétneho miesta na vznik jedinečného a nezameniteľného poľnohospodárskeho produktu.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie