17.2.2017 06:00 | Zaujímavosti

Humor mu zjavne nechýba. Od štátu chcel pozemok v tvare ...

Toľko voľnej pôdy, a on chce práve oného.
Toľko voľnej pôdy, a on chce práve oného.
Zdroj: getty images
Nemenovaný srandista sa postaral o zmienku dediny Kiparisovo na ruskom ďalekom východe, a to zápisom bezplatne prideľovaného pozemku do katastrálnej mapy.

Hranice parcely priamo v centre obce totiž pripomínajú ... penis. "Nie je to hackerský útok. Táto parcela existuje a jej pridelenie sa práve rieši. Hranice pozemku, vrátane jeho tvaru, si určuje sám žiadateľ pomocou počítačového programu," vysvetlili úradníci z odboru pozemkových a majetkových vzťahov Prímorského kraja podľa serveru Newsru.com, a uistili, že si poradia, bez ohľadu na zvláštnosť tvaru. Hlavne aby výmera pozemku, ktorý ešte nemá pridelené katastrálne číslo, nepresiahla jeden hektár.

Ruskí občania majú podľa zákona nárok na bezplatné pridelenie pozemku s rozlohou jedného hektára na riedko osídlenom Ďalekom východe. Zákon sa najprv, od 1.6. 2016, týkal iba pilotného projektu a miestnych obyvateľov, od 1.2.2017 sa ale vzťahuje na všetkých ruských občanov. Podľa zákona sa pozemok prideľuje na päť rokov bezplatne, potom sa dá  prenajať, alebo získať do vlastníctva.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie