17.2.2017 06:00 | Zaujímavosti

Humor mu zjavne nechýba. Od štátu chcel pozemok v tvare ...

Toľko voľnej pôdy, a on chce práve oného.
Toľko voľnej pôdy, a on chce práve oného.
Zdroj: getty images
Nemenovaný srandista sa postaral o zmienku dediny Kiparisovo na ruskom ďalekom východe, a to zápisom bezplatne prideľovaného pozemku do katastrálnej mapy.

Hranice parcely priamo v centre obce totiž pripomínajú ... penis. "Nie je to hackerský útok. Táto parcela existuje a jej pridelenie sa práve rieši. Hranice pozemku, vrátane jeho tvaru, si určuje sám žiadateľ pomocou počítačového programu," vysvetlili úradníci z odboru pozemkových a majetkových vzťahov Prímorského kraja podľa serveru Newsru.com, a uistili, že si poradia, bez ohľadu na zvláštnosť tvaru. Hlavne aby výmera pozemku, ktorý ešte nemá pridelené katastrálne číslo, nepresiahla jeden hektár.

Ruskí občania majú podľa zákona nárok na bezplatné pridelenie pozemku s rozlohou jedného hektára na riedko osídlenom Ďalekom východe. Zákon sa najprv, od 1.6. 2016, týkal iba pilotného projektu a miestnych obyvateľov, od 1.2.2017 sa ale vzťahuje na všetkých ruských občanov. Podľa zákona sa pozemok prideľuje na päť rokov bezplatne, potom sa dá  prenajať, alebo získať do vlastníctva.

Čítajte ďalej