17.2.2017 16:00 | Sex

Poznáme pomer dokonalých ženských pier

Taylor Swiftová
Taylor Swiftová
Zdroj: Rex
Krásne vykrojené a proporčne dokonalé pery sú tou časťou ženského tela, z ktorej veľa mužov nevie pokojne spávať.  Vedci v tom majú jasno tiež.

Dokonalé ženské pery sú podľa kalifornských vedcov tvarované v pomere 1:2. Teda horná pera má päťdesiat percent objemu tej spodnej. Podobné ústa medzi celebritami majú napríklad Taylor Swiftová alebo Miranda Kerrová. Naopak Angelina Jolie, ktorej ústa sú často oslavované, má oveľa menej atraktívny pomer 1:1. „Hoci celkovo je oblasť úst považovaná za výrazný rys ženskej atraktivity, to, čo rozhodovalo najviac o atraktivite ženy, bol pomer medzi tvarom hornej a dolnej pery. Pomer 1:2 hornej k dolnej pere, a pery, ktoré tvoria asi desať percent povrchu spodnej tretiny tváre, sú považované za najatraktívnejšie,“ tvrdia psychológovia Kalifornskej univerzity v Irvine.

Z inej štúdie, ktorá porovnávala modelky magazínu Vogue za posledných päťdesiat rokov, vyplýva, že väčšina z nich má spodnú peru o 47 percent väčšiu ako hornú. „Mnoho atraktívnych ľudí nemá ale číselne dokonalé hodnoty atraktivity. Inými slovami, záleží na celku ako na jednotlivých častiach,“ verí doktor Brian Wong z Irvinu.

Čítajte ďalej