24.2.2017 12:00 | Sex

Bojíte sa trapasu na rande? Hlúposť, prelomíte ním ľady!

Trápnych situácií sa obávať nemusíte.
Trápnych situácií sa obávať nemusíte.
Strápniť sa na rande je pozitívne, tvrdia psychológovia.

Mnoho ľudí pred odchodom na rande strávi celé hodiny vymýšľaním stratégií, ako zapôsobiť na potenciálneho partnera čo najsilnejšie a ako si získať jeho sympatie. Väčšina týchto ľudí sa sústredí hlavne na to, aby sa nestrápnila a pôsobila veľmi sebavedome. Lenže to je údajne veľká chyba. Urobiť si hanbu na prvej schôdzke môže znamenať prelomenie ľadov - dotyčnému môže trápna situácia nazbierať veľa plusových bodov pri rozhodovaní sa partnera, prečo by mal s ním ísť na druhé rande.

Podľa vedcov z Harvardovej univerzity sa osem z desiatich ľudí na prvom rande zapozerá do niekoho, kto na seba prezradí nejaký trápny príbeh. "Hoci je to posledná vec, ktorú na rande väčšina z nás chce, strápnenie sa môže v skutočnosti fungovať ako výhoda," píše Business Insider.

Väčšina vzťahových koučov radí, aby sa ľudia na prvom rande vyhli hlúpym vtipom a srandičkám. Lenže veda má iný názor. Psychológovia z University of Texas preukázali, že hlúpe vtipy vytvárajú zdieľanú identitu dvojice, ktorá sa stretla. Toto je kľúčové pre vytvorenie pocitu spolupatričnosti.

Posledným z kľúčových trikov pre úspech na rande a pre zisk sympatií náprotivku je schopnosť ďakovať. Vyjadrovanie vďačnosti, slušné vychovanie a ďakovanie pôsobí ako katalyzátor zblíženia.

Čítajte ďalej