27.2.2017 17:30 | Technika

Sony má novú Xperiu XZ Premium: Pôjde o najlepší model?

Nová Xperia XZ Premium od Sony.
Nová Xperia XZ Premium od Sony.
Zdroj: Getty Images
Nová Xperia XZ Premium má byť tým najlepším, čo Sony doteraz vyprodukoval.

Nový model telefónu od Sony má k dispozícii procesor Snapdragon 835, displej so 4K rozlíšením a aj záznam videa s rýchlosťou 960 FPS (snímkov za sekundu). No na prvý pohľad by ste ho asi ťažko rozpoznali od starých modelov, pretože použil svoj osvedčený vizuál z Xperie XZ. Má však väčší 5,5-palcový displej, kvôli ktorému je väčší, píše mobilenet.cz. 

Japonský výrobca stavil pri tejto Xperii na osobitý vzhľad, no najmä na technologické vychytávky, ktorými chce predbehnúť bohatú konkurenciu. Ide o 19-megapixelový fotoaparát s novou technológiou, ktorá má zabezpečiť až päťkrát vyššiu rýchlosť snímania obrazu a prenosu dát, čo má za následok hlavnú schopnosť nového fotoaparátu - nakrúcanie videa v 960 záberoch za minútu.

Výrobca vylepšil aj samotný fotoaparát, ktorý teraz obsahuje o 19 percent viac pixelov, urobí kvalitnejšie fotky pri zlom svetle a vďaka technológii Bionz presnejšie zachytí pohybujúce sa predmety.

Displej je podobný svojmu predchodcovi Z5 Premium a znovu disponuje 4K rozlíšením. V novom modeli však vylepšili audio, a tešiť sa tak môžeme z dvoch stereo reproduktorov. Vylepšenie sa týka aj batérie, ktorá má dlhšiu životnosť a funkcia rýchleho nabíjania. 

Xperia XZ Premium je k dispozícii v dvoch farbách - striebornej a čiernej. Na trh by sa mala dostať na prelome mája a júna. Tento model bude stáť najmenej 700 eur. 

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie