27.2.2017 17:30 | Technika

Sony má novú Xperiu XZ Premium: Pôjde o najlepší model?

Nová Xperia XZ Premium od Sony.
Nová Xperia XZ Premium od Sony.
Nová Xperia XZ Premium má byť tým najlepším, čo Sony doteraz vyprodukoval.

Nový model telefónu od Sony má k dispozícii procesor Snapdragon 835, displej so 4K rozlíšením a aj záznam videa s rýchlosťou 960 FPS (snímkov za sekundu). No na prvý pohľad by ste ho asi ťažko rozpoznali od starých modelov, pretože použil svoj osvedčený vizuál z Xperie XZ. Má však väčší 5,5-palcový displej, kvôli ktorému je väčší, píše mobilenet.cz. 

Japonský výrobca stavil pri tejto Xperii na osobitý vzhľad, no najmä na technologické vychytávky, ktorými chce predbehnúť bohatú konkurenciu. Ide o 19-megapixelový fotoaparát s novou technológiou, ktorá má zabezpečiť až päťkrát vyššiu rýchlosť snímania obrazu a prenosu dát, čo má za následok hlavnú schopnosť nového fotoaparátu - nakrúcanie videa v 960 záberoch za minútu.

Výrobca vylepšil aj samotný fotoaparát, ktorý teraz obsahuje o 19 percent viac pixelov, urobí kvalitnejšie fotky pri zlom svetle a vďaka technológii Bionz presnejšie zachytí pohybujúce sa predmety.

Displej je podobný svojmu predchodcovi Z5 Premium a znovu disponuje 4K rozlíšením. V novom modeli však vylepšili audio, a tešiť sa tak môžeme z dvoch stereo reproduktorov. Vylepšenie sa týka aj batérie, ktorá má dlhšiu životnosť a funkcia rýchleho nabíjania. 

Xperia XZ Premium je k dispozícii v dvoch farbách - striebornej a čiernej. Na trh by sa mala dostať na prelome mája a júna. Tento model bude stáť najmenej 700 eur. 

Čítajte ďalej