20.9.2012 07:00 | Zaujímavosti

Svet prišiel o najmenšieho kulturistu, meral 83 centimetrov, vážil 10 kíl

Niektoré trojmesačné deti merajú toľko, ako Aditya „Romeo“ Dev. Dvadsaťtriročný Ind však aj napriek svojej poruche rastu žil naplno a našiel si pomerne netradičné hobby.

Nadchla ho kulturistika, ktorej sa v posledných rokoch pomerne intenzívne venoval. Desať kilogramový chlapík si v posilňovni pod dohľadom osobného kouča pohadzoval dvojkilové činky a stal sa miláčikom nielen miestnych kulturistov.

Svojím úsmevom a večne dobrou náladou dokázal vliať optimizmus do žíl aj tým najväčším chlapom. Žiaľ, Romeovi pred tromi rokmi diagnostikovali aneurizmus - kardiovaskulárnu poruchu, ktorá sa prejavuje rozštiepením tepny.

Rodák z Hoshiarpuru po konzultácii s rodinou odoprel možnosť komplikovanej operácie. Tá mu mala pomôcť problém vyriešiť, avšak vzhľadom k tomu, že ide o mimoriadne náročný zákrok, Romeo sa rozhodol "žiť na vlastnú päsť".

Jeho choroba bola podľa medikov časovanou bombou a jeho srdce mohlo kedykoľvek zlyhať. Žiaľ, prognózy medikov sa nakoniec aj potvrdili. Malého Inda hospitalizovali v bezvedomí, s krvácaním do mozgu. Napriek snahe lekárov v punjabskej nemocnici malému silákovi už nebolo pomoci.

„Až do osudného dňa sa cítil veľmi dobre, až k večeru začal pociťovať slabosť. Previezli sme ho do nemocnice a on upadol do bezvedomia a už mu nevedeli pomôcť.Je to veľká strata pre našu rodinu a jeho úmrtie budeme hlboko prežívať každý deň, kým budeme nažive.

Napriek tomu sme radi, že naše modlitby boli vyslyšané, pretože pred mnohými rokmi nám tvrdili, že sa nedožije ani dospelosti,“ uviedol 53-ročný Anil Dev Sharma, otec zosnulého milovníka kulturistiky.

„Keď mi povedali, že umrel, ostal som v šoku. Nemôžem tomu uveriť, že už nikdy nepôjdeme cvičiť spolu. Nepripúšťal som si, že sa to stane a už vôbec nie, že to bude tak skoro,“ poznamenal k úmrtiu svojho najlepšieho priateľa 19-ročný Maninder Singh. Najbližší sa s Romeom rozlúčia na miestnom cintoríne, počas klasického hinduistického obradu...

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie