20.9.2012 07:00 | Zaujímavosti

Drsné: Robotník si prepichol krk oceľovou tyčou!

Tak tomu sa povie doslova z pekla šťastie! Istý brazílsky robotník totiž pri práci na stavbe nešťastne spadol a napichol sa krkom na roxor. A čo viac - zázrakom prežil bez vážnejších komplikácií!

Pekelné šťastie, alebo pri ňom stáli všetci svätí? Každý to môže nazývať ako chce, no jedno je isté: bez poriadne veľkej dávky šťastia by tu dnes už brazílsky robotník Francisco Barroso nebol. Počas rutinnej práce na stavbe sa mu totiž pošmyklo tak nešťastne, že sa napichol na trčiacu oceľovú tyč, ktorá mu skrz na skrz prešla krkom. A naozaj len zázrakom ho na mieste nezabila.

Ako informovala agentúra Reuters a ďalšie zahraničné médiá, Francisco dokonca po hrôzostrašnej nehode zachoval úplný pokoj a komunikoval s kolegami. Po trojmetrovom páde požiadal kolegov, aby mu pomohli a tyč z jeho krku vytiahli. Šokovaný robotníci roxor ihneď zospodu urezali a volali záchranku.

Brazílčan tak putoval so zhruba metrovým kovovým prútom v krku do špitálu, kde sa už o neho postarali lekári. Mal veľké šťastie, pretože tyč len o milimetre minula dôležité tepny a pri ich pretrhnutí by išlo doslova o sekundy a krvácanie by sa za podobných podmienok tak jednoducho zastaviť nepodarilo.

V Brazílii je však no podobné udalosti celkom plodné obdobie. Len pred týždňom skončil v nemocnici muž,  ktorému oceľová tyč po nehode na stavbe prešila naprieč celou lebečnou dutinou. Aj ten akoby zázrakom prežil a leží stabilizovaný bez vážnejších poranení mozgu v nemocnici na pozorovaní.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie