11.10.2012 07:00 | Zaujímavosti

Bordel bude sponzorovať hokejistov!

Landshut Cannibals - nové dresy
Landshut Cannibals - nové dresy
Neutíchajúca ekonomická kríza sa odrazila v každom odvetví, šport nevynímajúc. Nielen malé, ale aj renomované športové veľkokluby musia o sponzora zápasiť oveľa viac, ako v minulosti.  Všetko začína i končí pri peniazoch – nech sa na to pozrieme akokoľvek, bez sponzora to skutočne nejde! Nemecký hokejový klub Landshut Cannibals vyriešil svoju nelichotivú ekonomickú situáciu vskutku nevídaným spôsobom – miestny podnikateľ pôsobiaci v tomto bavorskom mestečku, nenechal nič na náhodu a rozhodol sa o hokejistov „postarať“. Sponzorom hokejových nadšencov sa totiž stal jeho bordel!

„Kanibali“ tak do novej sezóny určite nastúpia a ihneď sa postarajú o palcové titulky minimálne v regionálnych novinách – hrať totiž budú v ružových dresoch, na ktorých bude svietiť logo nevestinca Lustra.

Na celej situácii je bizarný ďalší fakt – zrejme išlo o pekný balík, keďže klub si takto zahatal cestu k ďalším prípadným sponzorom. Tí odmietli mať svoje logá vedľa bordelu a tak zo zmluvy s klubom odstúpili. Ako príklad slúži módny reťazec Wöhrl, ktorý striktne odmietol spoločné miesto na drese s verejným domom.

V meste sa po medializácii rozpútala vášnivá diskusia. Miestni poslanci nechceli túto skutočnosť komentovať, odvolali sa na hovorcov obidvoch „táborov“, ktorí kontrakt uzavreli.

Hovorca hokejového tímu Jürgen Eichbauer v dohode nevidí žiadny problém: „Prevádzkovatelia verejného domu sú slušní ľudia. Svoju prácu si robia čestne a riadne platia dane. Ženy nie sú do ničoho nútené, všetko prebieha na úrovni. Prostitúcia je najstarším remeslom na svete a z tohto dôvodu nie je pre nás spolupráca problematická.“

Podľa obyvateľov mestečka pri rieke Isar nie je nevestinec žiadny pajzel, ale „klub dobrého mena“. Zhodujú sa na tom viacerí.

„Ak môžem hovoriť za seba – sex aj hokej mám rád. Mám rád aj svoju malú farmu, ale ten sex je fakt na prvom mieste. Sám by som bol rád, keby bol mojim sponzorom bordel. A ženy v ňom! Bol som jeho návštevníkom iba raz, ale tá kočka tam si ma tak podala, že som bol skutočne rád, že môj ´vercajg´ ešte funguje. Chalanom držím palce, možno si kúpim aj nový dres,“ povedal 30-ročný farmár Willy.

„Počul som o tom. Kedysi som hokej hrával a mohlo zo mňa niečo byť. Dnes ľutujem najmä to, že by som možno za dobré výkony mohol ísť do toho bordelu na masáž po zápase. Najviac si to asi užije prezident klubu, ale ja som nič nepovedal,“ smeje sa zasa 32-ročný Thomas.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie