26.8.2013 07:00 | Zaujímavosti

Nosíte bradu? Čítajte, o koľko rokov staršie vyzeráte!

Antonio Banderas
Antonio Banderas
Ryan Gosling, Bradley Cooper, Jim Carrey, Antonio Banderas, z času na čas Brad Pitt, Hugh Jackman alebo Russel Crowe radi nechajú svoju tvár aj mesiac či dva bez oholenia. Kým pre niekoho ide len o chvíľkovú zmenu, mnoho mužov si na svoju bradu potrpí a považuje ju za svoju neodmysliteľnú súčasť. Presne tak, ako je niekto závislý na piercingu prípadne tetovaní, sú medzi mužmi takí, ktorí by tvár nahladko považovali za koniec sveta.

Nie vždy však môže byť porast na lícach a pod perami na osoh. Zvlášť vtedy, keď sa snažíte zbaliť o päť rokov mladšiu babu a ešte k tomu máte bradu :) Podľa najnovšej štúdie vyzerajú totiž páni s bradami v priemere o osem rokov staršie v porovnaní s ich skutočným vekom!

Štúdia sa zakladala na to, že náhodní okolo idúci dostali na posúdenie dve fotografie viac či menej známych osobností. Kým jedným ukázali fotku povedzme Brada Pitta so strniskom a druhým bez, tipy na reálny vek herca sa diametrálne líšili.

Vždy hovorili v (ne)prospech oholených, podľa toho, či chcete alebo nechcete vyzerať mladšie. V súvislosti s touto témou stojí za zmienku aj rozsiahla anketa z Austrálie uskutočnená v apríli tohto roka. Podľa nej majú muži s „miernym porastom“ (čiže nie ala ZZ Top) omnoho väčšie sympatie a šance na úspech než totálni holobriadkovia.

Takže fráza: „Au, hrozne picháš“ už našťastie vychádza z módy. Chcel som sa ísť oholiť, ale viete čo, ešte nejaký ten deň počkám. Kašlem na to. Hádam sa nebudem páčiť len „klokankám“.

Čítajte ďalej
Vianočné inšpirácie
Vianočné inšpirácie